cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Hafıza kartı kullanmak etkiler mi

(Topic created on: 08-28-2023 05:06 PM)
57 Views
Ozzy1717
Active Level 6
Options
Galaxy A

Merhabalar. A53 kullanıyorum. Cihaza hafıza kartıyla destek yapsam performansıma etkisi olur mu

5 Comments
A13Evet
Active Level 2
Galaxy A
Knk Bende 16 GB Lik Hafıza Kartı Vardı Zaten Hiç Kullanmiyordum Ama Cihazın İçinde İdi Benimki Giriş Sekment Ondandır Belki Ama Onu Çıkartınca Cihaz Rahatladi Gereksiz Olay Zaten Samsung Da Diyor Kasdırır Diye Müşteri Hizmetleri Diyor.Kart Takmak Yerine Cloud Kullanabilirsin Yedeklemek İçin.
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Cihazın dâhili depolama birimi, SD karta göre doğal olarak daha hızlıdır. SD kartı ancak cihazda depolama alanı yetmiyorsa kullanmanızı öneririm. SD kartta yer alan fotoğraf, müzik vs. açarken çok belirgin olmasa da gecikmeler yaşarsınız. Daha önemlisi bunlarda kalite kaybı olabilir. Belki siz farkı görüp duymayabilirsiniz fakat her koşulda SD kart, gecikme ve kalite kaybı yaşatır. Kullanmak zorundaysanız tabii ki kullanın ama cihazda bol bol depolama alanı varsa ve kenarda bir SD kart duruyorsa o kart kenarda dursun. İlla kullanacaksanız kartın kaliteli olmasına özen gösterin. Mesela zincir marketlerde satılan sıradan kartlar yerine gidip kaliteli bir Samsung alın.
Tanercelık
Active Level 7
Galaxy A
Bi sorun olmaz kanki ama yinede hızlı olsun dersen Lexar marka sd kartlar en kalitelisi ama pahalı. Onun dışında Samsung marka kart tavsiye ederim. Samsung kartın 500 gb ile lexarın 256 sı aynı fiyatlardadır
fansema
Active Level 8
Galaxy A
Samsungun kendi hafıza kartlarından al
Galaxy A
Performans düşer çünkü onu da okumaya ve analiz etmeye çalışır.
0 Likes