cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Hızlı pil tükenme sorunu

(Topic created on: 03-05-2023 10:20 PM)
239 Views
zeusss21
Active Level 1
Options
Galaxy A

Arkadaşlar telefonum samsung a51 son güncellemeyi yükledikten sonra telefonum acayip şarj tüketmeye başladı pil ssağlığı seviyesi yüzde 72 de güncellemeden önce bir gün rahat dayanıyorsun ne olduysa ondan sonra oldu günde 3 defa şarja takıyorum eskiden tek bir sefer tüm gün götürüyordu sizce güncelleme den kaynaklı yazılımsal sorun mu yoksa pili tükendi değiştirmek İçin mi m i?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Adaptif parlaklık özelliğini açın karanlık mod özelliğini açın kullanmadığınız uygulamaları derin uyku moduna geçirin orta düzeyde güç tasarruf modunu açın bildirim panelinden kullanmadığınız uygulamaları yani özellikleri kapatın.
Adaptif pil özelliğini açın.
Cihazı %100 miktarına kadar doldurun şarj edince.
Bu gibi yöntemleri yaptıktan sonra yine şarj hızlı bir şekilde tükenmeye devam ederse bu sefer aşağıdakileri yapın.
Ayarlar> genel yönetim> sıfırla> fabrika ayarlarına sıfırla.
Sorununuzun düzelmediği durumunda yetkili servis merkezinde cihazı kontrol ettirin. Servis hakkında bilgi almak için Samsung destek hattını arayabilirsiniz. 4447711

View solution in context

3 Comments
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Adaptif parlaklık özelliğini açın karanlık mod özelliğini açın kullanmadığınız uygulamaları derin uyku moduna geçirin orta düzeyde güç tasarruf modunu açın bildirim panelinden kullanmadığınız uygulamaları yani özellikleri kapatın.
Adaptif pil özelliğini açın.
Cihazı %100 miktarına kadar doldurun şarj edince.
Bu gibi yöntemleri yaptıktan sonra yine şarj hızlı bir şekilde tükenmeye devam ederse bu sefer aşağıdakileri yapın.
Ayarlar> genel yönetim> sıfırla> fabrika ayarlarına sıfırla.
Sorununuzun düzelmediği durumunda yetkili servis merkezinde cihazı kontrol ettirin. Servis hakkında bilgi almak için Samsung destek hattını arayabilirsiniz. 4447711
ıenesb
Active Level 3
Galaxy A
One ui 5.1 de genel sorun hizli sarj bitmesi ilerde belki düzeltilir ben yinede guncellemeyi yapmayacagim
membersai
Active Level 6
Galaxy A
Telefonunuzu güncelledikten sonra şarj tüketimi arttı ve pil ömrü azaldı. Bu durum genellikle yazılımsal bir sorundan kaynaklanır. Pilinizi değiştirmek yerine, telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmeyi veya telefonunuzu bir önceki sürüme geri döndürmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca, pilin sağlığına da dikkat etmek önemlidir. Telefonu şarj etmek için orijinal şarj cihazını kullanmak ve şarj seviyesi düşükken şarj etmek pilin ömrünü uzatabilir.

Ayrıca, telefonunuzda kullanılan uygulamaların pil tüketimini de kontrol edebilirsiniz. Bazı uygulamalar arka planda çalışarak pil tüketimini arttırabilir. Bu uygulamaları kapatmak veya kısıtlamak pil ömrünüzü uzatabilir.

Son olarak, telefonunuzun garanti süresi dolmamışsa ve piliniz hala sağlıklı bir seviyede değilse, garanti kapsamında pilinizi değiştirebilirsiniz.