cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Hızlı şarj sorunu

(Topic created on: 11-09-2021 03:51 AM)
84 Views
flasget
Active Level 7
Options
Galaxy A
A71 kullanıcısıyım. Hızlı şarj özellik var ama hiçbir işe yaramıyor. Denemediğin yol kalmadı soket girişi temizledim. Orijinal şarj aleti kullanıyorum. Cihaz bakımın ayarlardan verileri sildim gene fayda yok gene yok. Cayır cayır hızlı hızlı şarj etmesini bekliyo insan fakat çok yavaş doluyor. A70 kullanan arkadaşım  var  örneğin onunki  5 dk da %10 şarj ediyorsa benimki %5 bariz bir sorun olduğu belli. Bu sorunun cidden çözümünü bilen yardımcı olabilir mi
2 Comments
mucahitkosar
Active Level 5
Galaxy A
Usb kablo yu degistir
Solution
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba flasget,

 

Cİhazınızda hızlı şarj seçeneği aktif ve deneme imkanınız var ise ilk işlem olarak farklı bir hızlı şarj aleti deneme yapmanız gerekir. Bu işleme rağmen sorun çözülmez ise cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD