cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Hızlı Şarjı Sürekli Kullanmak Sıkıntı Verir mi

(Topic created on: 05-08-2022 03:37 PM)
283 Views
mert34
Active Level 2
Options
Galaxy A

Dün itibariyle Samsung A52S alarak aranıza katıldım. Yanında hızlı şarj verdiler dünden beri o aleti kullanıyorum. Ama 2 saatte bütün pili doldurması bende şüphe yarattı acaba bunu devamlı kullanırsam batarya ömrüne zarar verir mi diye.

Sizce sürekli hızlı şarj kullansam bir sıkıntı yaratır mı ileride, normal şarj aleti ile mi doldurmalıyım?
12 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
aciliyeti yoksa kullanma derim zararlı ya da değildir fikrim yok ama şarj ederken kontrol et telefon ısınıyor mu normal şarja göre eğer ısınıyorsa muhakkak zarar verir li ion pillerin düşmanı ısıdır.
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Selamünaleyküm Merhaba aramıza hoş geldiniz.
Hızlı şarj özelliğini kullanmak cihazınıza hiçbir şekilde zarar vermez rahat olabilirsiniz.
BAY-PANDA
Active Level 8
Galaxy A
Acil durumlar haricinde kullanmanı tavsiye etmiyorum.
BAY-PANDA
Active Level 8
Galaxy A
Çünkü pili ısıtıyor ve sıcaklık pilin düşmanıdır.Lakin kafana takma kullanmak istiyorsan kullan, pil değişebilen bir parça.
GLXYS23
Expert Level 3
Galaxy A
Eğer çok acil bir durumun olmadığı sürece hızlı şarjı kullanma derim , hızlı şarj zamanla bataryanın ömrünü kısaltır ve batarya çok fazla ısınır bu da bataryaya zarar verebilir
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Andorid 12 ile şarj ederken %80 sınırlayabiliyor muyuz kullanan var mı yani %80 gelince şarj almayı kesiyor mu?
İLKEŘ-M21
Active Level 7
Galaxy A
85 e gelince kesiyor sarjı istersen kapatabilirsin de bu özelliği
BbglGamer
Active Level 6
Galaxy A
Evet kullanabilirsiniz %85 sınırlanabilir
tubatu
Active Level 6
Galaxy A
Hocam zaten ömrü max 2 sene dilediğin gibi kullan bence de 2 senen sonrasını düşüncem ben dersen kullanma :))