cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy a22 one uı güncellemesi

(Topic created on: 06-15-2022 01:13 AM)
307 Views
vSameTp
Active Level 1
Options
Galaxy A

Merhabalar telefonum a22 bana one uı güncelleme geldi ve yükledim ve telefon için resmen performansını düşürdü. Dokunmatik ekranın üst tarafı çalışmıyor. Dokunsamda işlemiyor. Bu sjorunun sebebi güncelleme diye düşünüyorum ya sizce? Ne yaparsam dokunmatik geri gelir? Güncellemeyi geri alamıyorumda. Güncellemeden önce çok daha iyiydi. Yardım lütfen 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Galaxy A
Merhaba

Performans sorunu için:

Genelde, Android OS yükseltmelerinden sonra sıfırlama işlemi öneriliyor. Yeni işletim sistemi ile eski işletim sistemindeki ayarlar arasında uyuşmazlık olabilir. Bu uyuşmazlıklar yeni işletim sisteminde (Android yükseltmelerinde) telefonda donma, kasma gibi problemler yaşatabilir (kimi telefonda herhangi bir sıkıntı olmayabilir de). Eğer telefonunuzda Android sürüm yükseltme güncellemesinden sonra herhangi bir sıkıntı meydana geldiyse verilerini yedekleyerek telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.
Sıfırlama işlemi sorununuzu büyük ihtimalle çözer.

Dokunmatik ekran sorunu için:

Samsung Members>Destek>Tanılama kısmından>"Dokunmatik ekran" seçeneğini kontrol ediniz.
Eğer bir sorun görünmüyor ise yazılımınız üzerinden herhangi bir problem olup olmadığının detaylı olarak kontrol edilmesi için Destek kısmından "Hata Raporu" gönderebilirsiniz. Birkaç gün içinde cevap gelir.

Ayrıca Dokunma sorunu yazılımsal değil de donanımsal ise telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler, iyi geceler dilerim

View solution in context

4 Comments
Solution
Galaxy A
Merhaba

Performans sorunu için:

Genelde, Android OS yükseltmelerinden sonra sıfırlama işlemi öneriliyor. Yeni işletim sistemi ile eski işletim sistemindeki ayarlar arasında uyuşmazlık olabilir. Bu uyuşmazlıklar yeni işletim sisteminde (Android yükseltmelerinde) telefonda donma, kasma gibi problemler yaşatabilir (kimi telefonda herhangi bir sıkıntı olmayabilir de). Eğer telefonunuzda Android sürüm yükseltme güncellemesinden sonra herhangi bir sıkıntı meydana geldiyse verilerini yedekleyerek telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.
Sıfırlama işlemi sorununuzu büyük ihtimalle çözer.

Dokunmatik ekran sorunu için:

Samsung Members>Destek>Tanılama kısmından>"Dokunmatik ekran" seçeneğini kontrol ediniz.
Eğer bir sorun görünmüyor ise yazılımınız üzerinden herhangi bir problem olup olmadığının detaylı olarak kontrol edilmesi için Destek kısmından "Hata Raporu" gönderebilirsiniz. Birkaç gün içinde cevap gelir.

Ayrıca Dokunma sorunu yazılımsal değil de donanımsal ise telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler, iyi geceler dilerim
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Cihazi kapayip actinizmi bir kez deneyin bakalım olmaz ise verilerinizi yedekleyip cihazi sifirlamanizi tavsiye ederim. Yine sonuç olmazsa servise götürün
vSameTp
Active Level 1
Galaxy A
İkinizede teşekkür ederim zor olsada sıfırlayacağım sanırım
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Rica ederim umarim duzelir