cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy A73 5G Ekran Parlaklık Problemi

(Topic created on: 03-03-2023 11:46 AM)
252 Views
Buraakzer
Active Level 3
Options
Galaxy A
Merhabalar. Herkesin yaygın olarak aşina olduğu bir problemle karşı karşıyayım. Henüz 1 aylık A73 cihazımdan çok ama çok memnunum ancak bu problem canımı fazlasıyla **bleep**.

Sorun şu. Cihazım, kilit ekranındayken (yalnızca parmak izi varsa geçerli) ekran parlaklığı en üst düzeyde görünüyor. Ancak kilidi açtıktan sonra, ekran parlaklık ayarım %100 konumunda olmasına rağmen sanki %60 seviyelerindeymişçesine düşüyor. Gün ışığında gerçekten çok fazla görme problemi çekiyorum. Hatta evin içinde kullanırken dahi, dikkat isteyen uygulamalarda görme sorunu yaşıyorum. 

Bana destek ekibinden hiç bahsetmeyin derim. Kullanıcıdan anında "uygulama ayarlarını sıfırla", "telefonu fabrika ayarlarına sıfırlama" gibi şeyler talep EDEMEZSİNİZ. Ben bununla uğraşmak zorunda değilim milyon tane veri var cihazımda. O zaman yedekle diyebilirsiniz ancak herkesin internet hızı, kısıtlı vakti vs yedekleme yapmaya müsait olmayabilir. 

Çok ufak bir hata düzeltmesi güncellemesiyle hallolabilecek bir problemle kullanıcıyı bu denli rahatsız bir konumda bekletmek, emin olun markanızı çok derin zedeliyor.
6 Comments
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
1 yuzunu tanimak icin ekran isigi yüksetmesi normal
2 bildirim paneli indirin ekran parlagin yanindaki 3 nokta basin altarnatif kapatin kendiniz isigi ayarlaya bilirsiniz ayarda
0 Likes
Buraakzer
Active Level 3
Galaxy A
Hocam bahsettiğiniz şeyleri ben de biliyorum sağolun. Tabii ki de adaptif parlaklığı kapattım ancak sorun yazılımsal, onunla ilgili değil.
0 Likes
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
Ozaman ciyazinizi sifirlayin yazilimda hata varsa duzelir boylece
0 Likes
Buraakzer
Active Level 3
Galaxy A
Merhaba. Yani sizce bunun çözümü cihazı sıfırlamak mı? Siz bu yöntemle bir sonuç aldınız mı ya da alan bir tanıdığınız mı var?
Galaxy A
Adaptif parlaklık açık olabilirmi
0 Likes
Ahmet_S23
Active Level 8
Galaxy A

telefonda yapılacak işlemleri yapmışsınız geriye sadece sıfırlama işlemi kalıyor.  yedekleyerek sıfırlamak daha doğru olacaktır. 

0 Likes