cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy A72 dörtlü kamera DxOMark puanı aldı

(Topic created on: 08-04-2021 12:00 PM)
254 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Galaxy A

Laboratuvar uzmanları, orta sınıf bir akıllı telefonun ana kamerasının özelliklerini değerlendirdi. Laboratuar ve "saha" koşullarında 3000'den fazla kare ve 2,5 saatten fazla video çeken uzmanlar, cihazın çekim yetenekleri hakkında karar verdi.

image

Galaxy A72'nin ana kamerası dört modül içerir: optik stabilizasyon ve f / 1.8 diyafram açıklığına sahip 64 megapiksel ana kamera, ultra geniş açılı 12 megapiksel (f / 2.2), telefotolu 8 megapiksel lens ve 5 megapiksel makro sensör. Maksimum video kayıt çözünürlüğü saniyede 30 kare hızında 2160p'dir.

image

DxOMark uzmanları, akıllı telefonun hem fotoğraf çekerken hem de video kaydederken gün ışığında pozlamayı hesaplamada iyi başa çıktığını belirtti. Ayrıca, bu koşullar altında nötr beyaz dengesi ile iyi bir dinamik aralık, sabit pozlama ve düşük gürültü sergiler. Testçiler, statik sahneleri kaydederken etkili video stabilizasyonuna özel bir vurgu yaptı.

image

Dezavantajları olmadan değil: örneğin, yanlış bir cilt tonu oluşturma ile karakterize olduğu ortaya çıktı - bazı durumlarda resimler pembe tonlarda "dolduruldu". Ayrıca Samsung Galaxy A72'nin kamerası düşük ışık koşullarında çalışırken oldukça "gürültülü" çıkıyordu.

Ayrıca, akşamları ve geceleri video kaydederken pozlama ve renk sunumuyla ilgili sorunlar vardı. Uzmanlar, yakınlaştırma faktörünün yüksek değerlerinde bir yakınlaştırma lensi kullanıldığında ayrıntıdaki azalmaya da dikkat çekti. Ana kameranın otomatik netlemesi, iç mekanda çekim yaparken göreviyle her zaman doğru şekilde başa çıkamadı.

image

Testlerde Samsung Galaxy A72, DxOMark ölçeğinde 105 puan alarak OPPO Find X3 Lite'a eşit ve realme 8 Pro'dan daha iyi performans gösterdi.
3 Comments
Galaxy A
Wow mükemmle
MUSTAFA325F
Expert Level 1
Galaxy A
A32 de neden Dxomark yapmadılar bence kamerası iyi yani anlamadım p30 lite ı bile yapmışlar o iğrenç telefonu bile yapmışlar anlamadım
0 Likes
fatihckr
Active Level 7
Galaxy A
a72 bende var samsung en iğrenç tlf nu kamerasına gelince çok kötü...istemeyerek aldım satıp s20 fe alacam..
0 Likes