cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy A70 sim kart sorunu

(Topic created on: 07-28-2022 07:24 PM)
218 Views
Muhammedkya
Beginner Level 5
Options
Galaxy A

Telefonumda sim kart okumama sorunu oluyor. Bazen telefonu elime aldığımda sim kart takılı değil hatası alıyorum. Telefonu yeniden başlatınca sorun çözülüyor ama bir kaç saat sonra yine aynı sorun oluşabiliyor. Bu bazen günde 5-6 defa oluyor. Telefonuma farklı bir sim kart denedim yine aynı sorunu yaşadım. Yazılımsal bir sorun olabilir mi? Bu sorun yaklaşık 1 yıldır devam ediyor fakat bu kadar **bleep** hata almıyordum.

5 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Cihaz içerisinde bulunan önemli verileri yedekledikten sonra fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneriyorum cihazınızı sıfırlama işlemi yaptığınız halde Sorun devam ederse detaylı kontrol edilmesi için yine cihaz içerisinde bulunan önemli verileri yedek aldıktan sonra garanti belgesi ile birlikte cihazınızı Samsung yetkili servis merkezine teslim etmenizi öneriyorum cihazınızın garanti süresi bittiyse belirli bir miktar ücret alınarak serviste bakım ya da onarım yapılabilir ücret alınırsa
Ne kadar alınır hakkında bir bilgim yok Samsung servisi ya da cihazınızın garanti işlemleri hakkında bilgi öğrenmek için Samsung Müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz 4447711
Muhammedkya
Beginner Level 5
Galaxy A
Fabrika ayarlarına dönmeyi denedim fakat problem devam etmekte teşekkürler
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Ne demek önemli değil
Solution
Galaxy A
Merhaba

Bahsettiğiniz durum yazılımsal değil. SIM kartınızın tepsisinde bir uyuşmazlık yaşanıyor. SIM Kart tepsiniz hasar görmüş olabilir.

Ki zaten yazılımsal olsaydı sıfırlama işlemiyle çözülürdü.

Telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla sıfırlanma ihtimaline karşı verilerinizi yedekleyerek Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum. Yetkili Servis'te gerekli kontroller sağlanır.

Garantiniz devam etmiyorsa belirli bir ücret karşılığında (eğer ücret gerektiren bir onarım olursa) kontrol ve onarım yapılır.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Yetkili Servisler hakkında bilgi almak için Samsung Müşteri Hizmetleri'yle görüşebilirsiniz (444 77 11).

Teşekkürler, iyi akşamlar dilerim
Muhammedkya
Beginner Level 5
Galaxy A
Öyle bir durum olsa telefonu yeniden başlatınca yine okumaması gerekmiyor mu telefonu yeniden başlatınca problem çözülüyor.