cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy A70 Edge Panellerinde font kayması

(Topic created on: 04-10-2024 04:54 PM)
162 Views
Streptecoccus
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Galaxy a70 için Edge panellerinde "Aletler" kısmı var. (Pusula, cetvel, yüzey seviyesi v.s. olduğu) telefonun genel yazı fontunu helvetica olarak kullandığımda, buradaki geri sayım ölçer içeriğinde bulunan rakamların uçları kesik olarak gözüküyor. Bu durum hakkında Samsung destek ekibine bir yazı yazdım. Fakat bana yardımcı olamayacaklarını belirtip buraya yönlendirilmişler. Sorun Muhtemelen gözden kaçan Ufak bir sorun Belki bir güncelleme ile düzeltilebilir. Daha farklı Samsung telefon modellerinde de aynı benzer sorun var mı bilemiyorum. Ben tespit ettiğim bu sorunla ilgili sadece bilgilendirme yapmak istemiştim. 

Screenshot_20240410-120304_Chrome.jpg

2 Comments
SilverChalk
Active Level 4
Galaxy A
Hocam, tahmin üzerine konuşacağım. Diğer yazı fontlarında sıkıntı yoksa muhtemelen yazı fontu desteklemiyor olabilir veya yine yazı fontu ve ekran oranından dolayı sıkıştırma yapmış da olabilir.
Galaxy A
Sistem font olarak seçmiş olduğun helvetica vb.fontlar apk veya ttf orjinallerinde size(ölçüsü)büyük fontlardir android min.genislik font ölçülerine göre degil web arayüze göreyse and.arayüzde busekilde çıkabiliyor..Yani yüksek ihtimal bu font web size ölçüde yapilmis yada orj.hali ölçüsü büyütülmüş..baska helvetica&font deneyin.samsungStore yada zFont da seçeneklerin çok..
0 Likes