cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy A70 Dokunmatik Ekrandaki Gariplik

(Topic created on: 04-24-2022 07:44 AM)
705 Views
BURAKKAYAPALI
Active Level 2
Options
Galaxy A

Merhabalar. Tanılama yaptığımda tüm kutucuklara tek tek bastığımda her kutucuğu basılmış olarak maviye döndürüyor fakat normal kullanımda attığım fotoğrafta sadece mavi olarak tıkladığım kutucukların olduğu kısımlarda dokunmatik çalışmıyor İMLEÇ kullanarak tıklıyorum ve telefonu kırasım geldi artık o derece canıma yetti garanti süresi de doldu ama dokunmatik yada ekranda sorun olsa TANILAMA işlemindeki dokunmatik ekran kısmını denerken de basmaması lazım diye düşünüyorum.Kaç yazılım güncelleme geldi belki düzelir dedim ama yine düzelmedi.

image

Bunun çözümü nedir yada neden böyle yapıyor bir

image

bilen çıkar mı acaba ?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
BoraS20FE
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba,
Dokunmatik ekranda bir sorun oluşmuş gibi gözüküyor; herhangi bir hasar aldıysa, su teması olduysa ekrana zarar gelmiş olabilir.
Yakınınızdaki bir Samsung Teknik Servisine götürmenizi öneririm, servis tarafından bi kontrol sağlansın kardeşim
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

View solution in context

10 Comments
Galaxy A
Dokunmatil filmi zarar görmüş olabilir oksitleme düşürme sıvı alma vs. nedenleri.

S5 telefonumda suya düştü alt yer gitti
BURAKKAYAPALI
Active Level 2
Galaxy A
Yorumunuz için teşekkür ederim ama bahsettiğim sorunu siz farklı algılayarak farklı sorunsala göre değerlendirmişsiniz çözüm bu değil ama yine de teşekkürler.
Solution
BoraS20FE
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba,
Dokunmatik ekranda bir sorun oluşmuş gibi gözüküyor; herhangi bir hasar aldıysa, su teması olduysa ekrana zarar gelmiş olabilir.
Yakınınızdaki bir Samsung Teknik Servisine götürmenizi öneririm, servis tarafından bi kontrol sağlansın kardeşim
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/
Galaxy A
🙂🙂Screenshot_20220424-101654_Samsung Members_8064_1650784614.jpg
BURAKKAYAPALI
Active Level 2
Galaxy A
Sanırım sizde sorunu farklı algılayıp farklı değerlendirdiniz şimdi özet geçmem gerekirse nasıl oluyor da TANILAMA özelliğinde dokunmatikteki her kare basıyor da TANILAMA DIŞI - NORMAL KULLANIM'da yani TANILAMA SAYFASINI KAPATTIĞIMDA o bölgeler tekrar basmamaya başlıyor 🤯🤯🤯 bana ERROR verdiren durum bu.
BoraS20FE
Expert Level 5
Galaxy A
Açıkçası hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım, çok ilginç bir sorun. Teknik Servise durumunuzu anlatmanızda fayda var gibi, umarım çözülür.
BURAKKAYAPALI
Active Level 2
Galaxy A
Yani benimde başıma ilk defa geliyor ve çok saçma bi durum telefonu kırasım geliyor bazen sinirden
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba
Eğer mavi renk ile işaretlenmeyen
Kısımlarda Siz cihazı normal kullanım esnasında sorunsuz Çalışıyorsa bir sorun yoktur Ama eğer ki kullanım esnasında
Mavi ile işaretlenmeyen kısımlar cihazı normal kullanım esnasında dokunmatiği çalışmıyorsa bu durumda cihazda sorun var demektir garanti belgesi ile birlikte cihazı Samsung yetkili servis merkezine teslim etmeniz gerekir garanti süresi bittiyse belirli bir miktar ücret alınarak cihaza onarım yapılabilir ücret alınır ise ne kadar alınır hakkında benim bir bilgim yok Garanti işlemleri hakkında detaylı bilgiyi öğrenmek için Samsung Müşteri hizmetlerini aramanız gerekir.
444 77 11
BURAKKAYAPALI
Active Level 2
Galaxy A
Tamam da nasıl oluyor da TANILAMA SAYFASI'nı açınca dokunmatik her noktada çalışıyor da TANILAMA SAYFASI'nı KAPATINCA aynı noktalar yine basmıyor ?