cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy A54 5G aşırı ısınma problemi

(Topic created on: 07-18-2023 05:30 AM)
92 Views
MrFade
Active Level 1
Options
Galaxy A

Merhaba iyi günler. Bugün Galaxy A54 5G ile olan deneyimimin birinci ayı. Telefonun pil ömrü,ekranı,kamerası,şarj dolum hızı,oyun performansı,güncelleme desteği vb. Birçok konuda cidden çok iyi bir konumda. Ancak telefonun en büyük eksisi bence aşırı ısınması. Telefon, senkronizasyon kapalıyken bile 37 dereceyi görebiliyor. Oyunlarda ise (Burada Minecraft'ı test ettim.) Cihazın otomatik belirlediği grafik ayarlarında 10 dakikalık testte Samsung'un oyun eklentileri programının söylediğine göre 45 dereceyi kadar görebildim. Cihazı elimde tutarken bile sıcaklığını hissedebiliyorum. Cihazda Temmuz Güvenlik Güncellemesi dahi yapılmış durumda. Ne yapıp aşırı ısınma sorununu çözebilirim?

2 Comments
GalaxyM14
Active Level 6
Galaxy A
45 derece normal. 45'i bile geçebilir bazı yüksek grafikli oyunlarda. 45'e kadar tam performans çalışıyor sonra 45 derece olunca optimize edip, performans tan kısarak ısıyı düşürmeye çalışır. Optimize sırasında telefonun alt tarafında mavi çizgi görünüyor hatta.
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba MrFade,

 

Oyun esnasında cihazınız daha fazla performans harcadığı için ısınma durumu söz konusu olabilir. Kontrol sağlanabilmesi için Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra "Destek-Hata Raporları-Aşırı Isınma" bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak "Gönder" butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

 

Teşekkürler.

MOD