cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy A53 One UI 6.0 Beta Programına Dahil Oldu!

(Topic created on: 09-29-2023 01:12 PM)
216 Views
sepyadam
Active Level 9
Options
Galaxy A

Samsung'un orta seviyedeki güçlü oyuncusu Galaxy A53, ilginç şekilde Z Fold 5 ve Z Flip 5'ten önce One UI 6.0 beta programına dahil oldu!

 
Yazı: Onur Balbaşı 
 
image
 
Samsung, Android 14 tabanlı One UI 6.0 için kolları sıvamış ve ilk beta sürümünü Galaxy S23 ailesine sunmuştı. Galaxy S23 serisinden sonra, Galaxy A54, Galaxy A34 ve firmanın bir önceki amiral gemileri olan Galaxy S22 serisi güncellemeye kavuşmuştu. Şimdi ise orta seviyenin hırçın çocuğu Galaxy A53 sıraya kaynak yaptı! Sürpriz bir şekilde beta sürümüne dahil edilen son telefon Galaxy A53 oldu!
 
Samsung’un Kore topluluk sayfasında yer alan bir duyuruya göre, Galaxy A53 kullanıcıları Android 14 tabanlı One UI 6.0 beta sürümünü cihazlarına yükleyebilirler. Bu, normalde en yeni amiral gemilerinde başlayan bir güncelleme sürecinde sıradışı bir adım.
 
image
 
Genellikle güncellemeler en üst seviye cihazlara önce sunulur ve ardından diğer modellere dağıtılır. Öyle ki, henüz yeni tanıtılan Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’in bu güncellemeye kavuşmadığını görüyoruz. Ancak bu sefer Galaxy A53, beta sürümünü bekleyenler için öncelik kazanıyor gibi görünüyor.
 
Samsung, kullanıcılarına daha fazla test ve geri bildirim imkanı sunmak istiyor gibi görünüyor. Bu adımla beraber, Android 14 ve One UI 6’nın daha geniş bir yelpazede sorunsuz çalışmasını sağlama hedefleniyor.
 
Şu an için, One UI 6 beta sadece Galaxy S23 serisi, Galaxy S22 serisi, Galaxy A54, Galaxy A34 ve şimdi de Galaxy A54 için Almanya ve Kore’de kullanılabilir durumda. Samsung, beta programını İngiltere ve Hindistan gibi daha fazla ülkeye genişletme niyetinde. Bu süreçte, Galaxy S23 serisi için beşinci beta sürümü de kullanıcılara sunuldu.
 
Ne yazık ki, beta sürümünün diğer Samsung modellerine ne zaman geleceği hakkında henüz bir bilgi yok. Ayrıca, hangi bölgelerin beta programa erişebileceği de net değil. Beta sürecinde, Almanya, Güney Kore ve ABD gibi ülkelerin öncelikli olabileceği tahmin ediliyor. Bu bölgeler, beta programına ilk erişimi sağlamışlardı.
 
image
 
Sonuç olarak, Samsung’un Android 14 beta sürümü dağıtımında sıradışı bir yol izlediğini söyleyebiliriz. Galaxy A53 sahipleri, bu önemli güncellemeyi ilk alan şanslı kullanıcılar arasında yer alıyor ve Samsung’un işletim sistemini daha geniş bir kullanıcı kitlesiyle test etmeye odaklandığı açıkça görülüyor.
 
Ancak diğer Samsung cihazlarının bu güncellemeye ne zaman ulaşacağı konusunda hala bir belirsizlik var. Umuyoruz ki, şirket bu konuda bir yol haritası paylaşır.
4 Comments
heyo123
Active Level 8
Galaxy A
Nerden yüklücez firmware sitelerinde de yok
sepyadam
Active Level 9
Galaxy A
Şuan sadece Hindistan, Almanya, Amerika ve Güney Korede.
heyo123
Active Level 8
Galaxy A
SamFwden hindistana baktım guncelleme dosyası yok
sepyadam
Active Level 9
Galaxy A
valla bende internet bilgisi yalancısıyım :(