cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy A53, HD+1, VoLTE

(Topic created on: 08-04-2022 06:02 PM)
Es01
Active Level 3
Options
Galaxy A

 

* Operatör tarafında sorun yok servis kapalı durumda. Canlı destek üzerinden söylenen tüm talimatları da uyguladım düzelmedi sın çare servise gönderim sağlanır dendi fakat bir tek bunun için değer mi daha yeni aldığım telefon. Kapalı durumda olan bir servisin simgesi neden hala duruyor anlamadım. Ve ciddi anlamda şarj üzerinde etkisi oluyor. 4.5G kapatınca hd de kapanmış oluyor 3g ye düşüyor İnternet yavaşlıyor bu sefer. Son durum bu şekilde peki şimdi ne yapmam gerekiyor acaba ? 

 

 

***********

yeni aldığım A53 cihazımda mobil veri kapalı olduğu halde HD+1 simgesi çıkıyor. araştırdığımda volte özelliği açık olduğu için dendi fakat hattımın servis ayarlarından kontrol sağlandı  Volte servisim kapalı. başka bir kullanıcıya verilen cevaptaki basamakları takip edip ayarlardan kapatmaya çalıştım ama ağ ayarlarında öyle bir 02,seçenek çıkmıyor. sadece 4.5G'yi kapatınca  hd kalkıyor fakat internetim H+ oluyor kötüleşiyor. bu hd+ nasıl kaldırılır yardımcı olur musunuz lütfen.

 

 

WhatsApp Image 2022-08-02 at 23.20.43.jpegWhatsApp Image 2022-08-02 at 23.20.44.jpegWhatsApp Image 2022-08-02 at 23.21.22.jpeg

 

 

 

14 Comments
Es01
Active Level 3
Galaxy A

merhaba

evet türk telekom fakat oradan kapalı gözüküyor ama hd+1 sürekli aktif sağ üst köşede durmaya devam ediyor 

narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Çok enteresan bir durum harbi, ses kalitesi çok iyi bu açıkken fakat şarji fazla tüketiyor
0 Likes
Es01
Active Level 3
Galaxy A

sorun etme sebebim bu zaten çok şarj tüketiyor ve de kullanmadığım bir servis neden aktif gibi duruyor aramalarda da aşırı ısınıyor telefon 

0 Likes
Es01
Active Level 3
Galaxy A

canlı desteğe ulaştığımda servisi yönlendiriliyorum servislik bir durum değil bence donanımsal bir sorun değil neticede 

0 Likes
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Es01,

 

SIM 1’de kullandığınız hattın VoLTE özelliğini kapatmanız gerekli. Operatör kaynaklı olan bu durum için servisin kapalı olduğu farklı operatöre ait bir sim ile tekrar kontrol etmenizi rica ederiz.

 

Teşekkürler.

MOD

0 Likes