cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy A53, HD+1, VoLTE

(Topic created on: 08-04-2022 05:40 PM)
208 Views
Es01
Active Level 3
Options
Galaxy A

* Operatör tarafında sorun yok servis kapalı durumda. Canlı destek üzerinden söylenen tüm talimatları da uyguladım düzelmedi sın çare servise gönderim sağlanır dendi fakat bir tek bunun için değer mi daha yeni aldığım telefon. Kapalı durumda olan bir servisin simgesi neden hala duruyor anlamadım. Ve ciddi anlamda şarj üzerinde etkisi oluyor. 4.5G kapatınca hd de kapanmış oluyor 3g ye düşüyor İnternet yavaşlıyor bu sefer. Son durum bu şekilde peki şimdi ne yapmam gerekiyor acaba ? 

yeni aldığım A53 cihazımda mobil veri kapalı olduğu halde HD+1 simgesi çıkıyor. araştırdığımda volte özelliği açık olduğu için dendi fakat hattımın servis ayarlarından kontrol sağlandı  Volte servisim kapalı. başka bir kullanıcıya verilen cevaptaki basamakları takip edip ayarlardan kapatmaya çalıştım ama ağ ayarlarında öyle bir 02,seçenek çıkmıyor. sadece 4.5G'yi kapatınca  hd kalkıyor fakat internetim H+ oluyor kötüleşiyor. bu hd+ nasıl kaldırılır yardımcı olur musunuz lütfen.

WhatsApp Image 2022-08-02 at 23.20.43.jpegWhatsApp Image 2022-08-02 at 23.20.44.jpegWhatsApp Image 2022-08-02 at 23.21.22.jpeg

14 Comments
Frointer
Active Level 3
Galaxy A
Bende de vardi kapatmiştim ama tam hatirlamiyorum nasil cozdugumu wifi aramasi aciksa ustten kapatin oyle bir cozum hatirliyorum sadece
Es01
Active Level 3
Galaxy A
Onu da kapadım her şeyi denedim operatör tarafından kapalı oluşu garip telefonda volte kapama yok o yüzden mi acaba arka planda çalışıyor durumda mı diye düşündürdü artık
Frointer
Active Level 3
Galaxy A
Mobil aglar > volte aramaları kapat denediniz mi
Es01
Active Level 3
Galaxy A
Bende böyle bir ayar çıkmıyor bunlar var sadece Screenshot_20220804-104320_Call settings_2024_1659624255.jpg
Frointer
Active Level 3
Galaxy A
Aramayla ilgiliydi galiba bu hd+ işareti İnternetle alakasi yok
Es01
Active Level 3
Galaxy A
Gerçekten çözemedim siz nasıl yaptınız hatırlarsanız bana da söyleyin lütfen. Türk Telekom ve samsung müşteri hizmetleriyle de görüştüm iki taraftan da çözüm alamadım ne yazık ki
Frointer
Active Level 3
Galaxy A
Operatörlerle alakasi yok bu sorunun bos yere iptal etmissiniz bende acik oldugu halde simge gozukmuyor bulursam eger yazarım
Es01
Active Level 3
Galaxy A
Ben çözüm bulamadıkça çözüm yolu aradım artık. Bulursanız mutlaka dönüşünüzü bekliyorum. 🙏🏻
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim

telekom hattin sanirim uygulamadan denediniz mi kapamayi
Screenshot_20220804-175315_Trk Telekom_8893_1659624795.jpg