iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Çözüldü! ÇÖZÜLDÜ

Orijinal konu:

Galaxy A52 telefonunda çözünürlük sorunu

(Konunun oluşturulma tarihi: 11-29-2022 02:39 PM)
Khonkah
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A

Telefonumu bugün itibariyle şu anki son güncelleme sürümü olan Android 13'e (One UI 5'e) yükselttim. Ancak telefonun çözünürlüğünün gözle görülür bir şekilde düştüğünü farkettim. (1080p'den 720p'ye düştü, ikonlar ve uygulamaların boyutu olduğundan daha büyük gözüküyor) Çözünürlüğü eski haline (Full HD+) getirmek için ayarlara girdiğimde ise çözünürlük aylarının kalktığını gördüm, yani telefonun çözünürlüğünü değiştirebileceğim herhangi bir ayar bulunmamakta. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim, Android sürümünü düşürmeden düzeltebilmem mümkün müdür? 

1 Çözüm

Kabul Edilen Çözümler
Çözüm
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Seçenekler
Galaxy A

Merhaba Khonkah,

Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD

Çözümü orijinal iletide görüntüle

0 Övgü Puanı
19 Yorum
Mustafa3437
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy A
Geliştirici seçeneklerinde olabilir
Khonkah
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A
Orada da yok. Zaten ayarlarda ekran bölümünde direkt karşıma çıkıyordu oradan silinmiş
faruk07
Active Level 7
Seçenekler
Galaxy A
Fullhd ayari eskiden de yoktu ki. Henuz guncellemedim ve dediğin yerde çozünürluk ayarı yok
Khonkah
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A
Telefon fhd+ olarak piyasaya sürüldü ve ayarlardaki ekran bölümünde çözünürlüğü değiştirebiliyordun. Ister 720p ister 1080pye çekip bu şekilde kullanabiliyordun tıpkı ekran hızını degistirebildigin gibi
0 Övgü Puanı
faruk07
Active Level 7
Seçenekler
Galaxy A
Hala android 12 kullaniyorum ve Oyle bir ayar yok diyorum işte 😕
0 Övgü Puanı
Khonkah
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A
Aynı modeli kullanıyoruz değil mi? Ben bazen o seçenekten ekran ayarlarıyla oynuyordum hatta
0 Övgü Puanı
faruk07
Active Level 7
Seçenekler
Galaxy A
Evet düz a52 4g modeli a525f
0 Övgü Puanı
Khonkah
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A
İlginçmiş. Dediğim gibi One UI 5'e kadar hep bende vardı bu ayar
0 Övgü Puanı
faruk07
Active Level 7
Seçenekler
Galaxy A
Bu da ekran goruntum Screenshot_20221129-154112_Settings_1000010004_1669725685.jpg
0 Övgü Puanı