cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy A52 telefonunda çözünürlük sorunu

(Topic created on: 11-29-2022 02:54 PM)
164 Views
Khonkah
Active Level 1
Options
Galaxy A

Telefonumu bugün itibariyle şu anki son güncelleme sürümü olan Android 13'e (One UI 5'e) yükselttim. Ancak telefonun çözünürlüğünün gözle görülür bir şekilde düştüğünü farkettim. (1080p'den 720p'ye düştü, ikonlar ve uygulamaların boyutu olduğundan daha büyük gözüküyor) Çözünürlüğü eski haline (Full HD+) getirmek için ayarlara girdiğimde ise çözünürlük aylarının kalktığını gördüm, yani telefonun çözünürlüğünü değiştirebileceğim herhangi bir ayar bulunmamakta. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim, Android sürümünü düşürmeden düzeltebilmem mümkün müdür? 

19 Comments
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Geliştirici seçeneklerinde olabilir
Khonkah
Active Level 1
Galaxy A
Orada da yok. Zaten ayarlarda ekran bölümünde direkt karşıma çıkıyordu oradan silinmiş
faruk07
Active Level 7
Galaxy A
Fullhd ayari eskiden de yoktu ki. Henuz guncellemedim ve dediğin yerde çozünürluk ayarı yok
Khonkah
Active Level 1
Galaxy A
Telefon fhd+ olarak piyasaya sürüldü ve ayarlardaki ekran bölümünde çözünürlüğü değiştirebiliyordun. Ister 720p ister 1080pye çekip bu şekilde kullanabiliyordun tıpkı ekran hızını degistirebildigin gibi
0 Likes
faruk07
Active Level 7
Galaxy A
Hala android 12 kullaniyorum ve Oyle bir ayar yok diyorum işte 😕
0 Likes
Khonkah
Active Level 1
Galaxy A
Aynı modeli kullanıyoruz değil mi? Ben bazen o seçenekten ekran ayarlarıyla oynuyordum hatta
0 Likes
faruk07
Active Level 7
Galaxy A
Evet düz a52 4g modeli a525f
0 Likes
Khonkah
Active Level 1
Galaxy A
İlginçmiş. Dediğim gibi One UI 5'e kadar hep bende vardı bu ayar
0 Likes
faruk07
Active Level 7
Galaxy A
Bu da ekran goruntum Screenshot_20221129-154112_Settings_1000010004_1669725685.jpg
0 Likes