cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy A52 - Android 12 Sonrası Optimizasyon

(Topic created on: 01-29-2022 04:07 PM)
616 Views
Aykut
Expert Level 5
Options
Galaxy A

Galaxy A52 de bazı uygulamalarda uyumluluk sorunu var. Uygulamalar çöküyor sanırsam Android 12 destekleri halen gelmemiş. 

Sorunlu Uygulamalar ve Optimizasyon Hataları 

• Ziraat Mobil
  • WhatsApp (Resim veya Video atarken donuyor)
  • Samsung Klavye de takılma emojilerde kasma
  • Animasyonlarda ve navigasyon hareketlerinde kasma
  • Uygulamalar açılırken hepsinde açılış animasyonu çıkıyor ve kastırıyor. Önceden stok samsung uygulamalarında vardı onu kaldırmışlar açılırken beyaz ekran geliyor sonra uygulama arayüzü açılıyor. 
  • Kamera erişimini tek tuşla kapatma olayı da yok olsa iyi olurmuş. 
  • Galaxy A52s de 4K modada OIS desteği gelirken Android 12 ile Galaxy A52 ye gelmedi. Umarım ileri ki güncellemeler ile gelir. 

Yenilikler;

• İnstagram hikaye sorunu çözülmüş kaliteli gidiyor yani bende öyle 
  • WhatsApp da ön kamera artık yakın çekmiyor düzelmiş.
  • Duvar kağıdı ile sistem renkleri kullanma sorunsuz çalışıyor. 
  • Bazı uygulamaların açılış hızı artmış ve Google tarafından böyle bir özellik gelmiş.

image

45 Comments
Denizzx
Active Level 7
Galaxy A
İyi ki güncellememişim bildirim gelmeme düzelmiş mi
Aykut
Expert Level 5
Galaxy A
Bende öyle bir sorun yoktu Android 11 de
zcc
Active Level 8
Galaxy A
Guncelleme bekleyeceğiz baska çare yok sanirim bendede themepark çöküyor uyumlu olmasina ragmen uzaktan erişimle dahil duzelmedi ocak yamasi duzeltme guncelllemeleri ile duzelir umarim guncelleme yeni olduğu icin bu durum sanirim
Aykut
Expert Level 5
Galaxy A
İnşallah
SamsungLens
Active Level 7
Galaxy A
Android 12 de Samsung İnternet browser çöküyor.
Aykut
Expert Level 5
Galaxy A
İndirip kurmadım ama doğrudur
ahmet_turğut
Expert Level 5
Galaxy A
Cihazınızı sıfırlayın uygulamalar ekranına gelin ayarlar uygulamasını bulun tıklayıp girin genel yönetim yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden sıfırla yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden fabrika ayarlarına sıfırla Bu yazı seçeneğine tıklayın oradaki sayfadaki gerekli adımları uygulayarak sıfırlama işlemini başlatın ve onaylayın Sorun devam ederse gelecek Güncellemeleri bekleyin
Aykut
Expert Level 5
Galaxy A
Sıfırladım gelecek güncellemeyi beklıyorum
ArdaBk
Active Level 6
Galaxy A
Android 12 yeni yayınlandığı için illaki optimizasyon sorunları çökme sorunları olacaktır yeni gelecek güncellemelerle düzeltilecektir
0 Likes