cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy A50 Cihazıma su kaçtı

(Topic created on: 10-12-2021 02:31 AM)
420 Views
WOLFARE
Active Level 5
Options
Galaxy A

Telefona su kaçtığı gibi sinyal kesildi dokunmatik kafayı yedi güç düğmeleri tepki vermiyordu

Bildirim panalinden cihazı kapatım sonrası çıkarılacak bir şey yoktu pirince yatırdım 6 saat geçti 6 saat sonra çıkartım çünkü suya girmedi musluk suyunu denk geldi çokta derin su kaçmaz sandım pirinçten çıkarınca Deneyim dedim güç duğmesini basmakta teredüd ettim şarj cihazını taktım açıldı 2 sani kapandı 45 saniye boyunca bi daha açılmadi dahada duramadım Fon makinesini aldım ısırım kapağı dikatlice kaldırmdım (elim yandı) vidaları elimde olan özel küçük tornavida setiyle açtım geldi en neffret etiğim yer kapağı ekrandan ayırma baya tırsım derken sim kart yeri bana söyledi (eyvalah sim kart soketi adamsın) ordan ınce plastıkle aşırı dikatlice ayırdım ve ilk batarya pimini çektim (ben böylevtasarımın Samsung knk cihaz çok hoş duruyor heleki 2 bataryanın üstündeki ☺ konuya döneyim) ondan sonra parça parça söktüm üst taraf ön taraf ıslak arka taraf nem idi (üst taraf öyleydi batarya ve altı kuruydu) hızlıca cam temizleme mendiliyle güzelce dikatli hassasça temizledim kuruttum ve nazik bir şekilde taktığım her parçayı temizleyerek kuru olduğunden emin olana kadar sonra taktım en sonda vidalar ve arka kapak (ordaki yapışkan maddeye bir şey yapmadım ısıtarak taktım (gene elim yandı hay böyle işin...) yaklaşık 15dk soğumasını bekledim ve kader anı Güç düğmesi...
Açıldı 😭😭 gözümden yaş geldi be aga ne çektirdin be az daha yüreğim yanacaktı sonrası samsung mumbers'ten tet yaptın her şey normal çalışıyor (az daha cihazımı öldürüyordum kendime sövmeden edemedim pirincede az sövmedim ve cihazımı kurtardım 🥺 çok dokunaklıyım) buraya kadar okuduysanız benimle cihazım arasındaki ilişkiyi anlamışsınızdır ve okuduğunuz için teşürk ederim😇 Ve buraya not bırakıyorum
NOT: Cihaza su kaçtıysa önce kapat ve direkt tamirciye (gerçekten güvebdiğin birisi olsun) götür su kaçtı de o işini yapar gerisi o söyler.
2 Comments
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy A
Helal olsun👏 Çok doğru bir şey yapmışsınız
HalilŞanlı
Active Level 6
Galaxy A
Ayn
0 Likes