cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy A42 5G, Akıllı Widget'lar olmadan One UI 4.1 güncellemesi alıyor

(Topic created on: 03-24-2022 10:39 AM)
RecepF
Expert Level 5
Options
Galaxy A

Samsung, One UI 4.1 güncellemesini Galaxy A42 5G için kullanıma sunmaya başladı . Yeni yazılım güncellemesi, Mart 2022 güvenlik yamasını orta sınıf 5G akıllı telefona da getiriyor.

 
Galaxy A42 5G için yeni yazılım güncellemesi, A426BXXU3DVC2 donanım yazılımı sürümüyle birlikte gelir ve İtalya'da kullanıma sunulur. Daha fazla Avrupa ülkesi güncellemeyi önümüzdeki birkaç gün içinde alabilir. Mart 2022 güvenlik yaması , 50'den fazla gizlilik ve güvenlikle ilgili güvenlik açığını düzeltir
 
Samsung, bu güncelleme ile Google Duo Canlı Paylaşımı ve GOS'u (Oyun Optimizasyon Hizmeti) kapatma özelliğini tanıttı. GOS , işlemcinin aşırı ısınmasını ve yavaşlamasını önlemek için oyun performansını biraz düşürür, bu da kare hızlarını ve akıcılığı önemli ölçüde düşürür. Şirket geçen ay GOS skandalıyla vurulmuştu ve GOS özelliğini kapatma olanağı sunacağına söz vermişti .
 
Galaxy A42 5G One UI 4.1 özellikleri
 
One UI 4.1 güncellemesi, video görüşmesi sırasında ekranınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanıza olanak tanıyan Google Duo Live Sharing'i getiriyor. Hatta YouTube'da video izleyebilir veya Google Duo Live Sharing aracılığıyla Google Haritalar'da birlikte bir gezi planlayabilirsiniz. Gelişmiş Hızlı Paylaşım özelliği, Wi-Fi oturum açma kimlik bilgilerini paylaşmanıza olanak tanır.
 
Şirket, Renk Paleti özelliğini geliştirdi . Samsung Notes, göz atarken hızlı bir şekilde not almanıza olanak tanır. Galaxy S ve Galaxy Note serisi telefonların aksine, Galaxy A42 5G, One UI 4.1 güncellemesinin bir parçası olarak Akıllı Pencere Öğeleri özelliğini almamıştır. Samsung, Samsung Klavye'ye Grammarly önerileri de ekledi.
 
Yerleşik Galeri uygulaması, içinde bir kişi bulunan herhangi bir görüntüye portre efektleri ekleme olanağı sağlar. Hatta portre aydınlatmasını ayarlayabilir, gereksiz hareketli görüntüleri durağan fotoğraflara dönüştürebilir ve yansımaları ve gölgeleri silebilirsiniz . Smart Switch artık eski bir telefondan veri almak için özelleştirilmiş bir yol sunuyor. Galaxy A42 5G , yeni güncelleme ile özel Sanal RAM kapasitesine kavuşuyor.
 
Samsung , AR Emojilerini de geliştirdi; bu, arka plan renkleri ekleyebileceğiniz, AR Emoji maskenize odaklanabileceğiniz ve Tenor'dan GIF'ler ekleyebileceğiniz anlamına geliyor. SmartThings Find ile kayıp cihazları birlikte bulmak için diğer kullanıcılarla bir şeyler paylaşabilirsiniz. Geride bir şey bıraktığınızda da bildirim alırsınız.
1 Comment
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
Samsung gene biseyleri kismis