iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Orijinal konu:

Galaxy A33 Arama Şebeke Ses Sorunu

(Konunun oluşturulma tarihi: 08-05-2022 10:33 AM)
Almazolaydım
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A

Merhaba,

Hepsiburada üzerinden iki adet (kendime ve oğluma) Galaxy A33 aldım. Telefonlar 8 ve 16 Temmuzda teslim edildi. Maalesef o günden bu yana telefonla uğraşıyoruz. Arama yaparken şebeke çekiyor görünse de ses ve internet kesiliyor (WhatsApp araması da yapamıyorsunuz, özellikle en acil durumlarda oraya çıkıyor). 

Ben eski huawei telefonumdan verilerimi kendim aktardım, bu sorunlar üzerine gelen update ve 4.5G yi kapalı tutarak (Düşünün telefonu 5G desteği var diye aldım 4.5G yi kapalı tutuyorum)  azalttım ama devam ediyor.

Oğlum eski telefonu da samsung olduğu için Smart Switch ile her şeyi aktardı. Şebeke sürekli gidip geliyordu, kullanmak imkansız. Operatörü arayıp destek almaya çalıştık, saatlerce uğraş ve sonunda Uçuş Modunun sürekli açılıp kapandığını **bleep** ettik. Ağ ayarlarını sıfırla felan çare olmadı. Telefonu tüm veriyi silerek (sinirle gitti tüm veri) fabrika ayarlarına sıfırladık.  Sonuçta benimle aynı duruma geldi yani belirsiz aralıklarla şebeke sorunu. 

Samsung bu, telefon yeni, mutlaka update gelir düzelir  diye düşündüm ve update geldi ama sorun devam ediyor. 

Ağ ayarlarını sıfırla, tamamını sıfırla hepsini denedik. Bu arada bu sorun iki telefonda birden olunca yazılım sorunu update ile düzelir diye düşündüğümden 14 günlük iade süreci de geçti.

Aldığımıza pişman mıyız? Evet ama samsung belli ki kronik bu sorunla ne zaman yüzleşip ürününe sahip çıkar  merak ediyorum.

Servis süreci henüz başlamadı ancak bu yoldakilerin durumu da faklı değil. Birkaç defa servis sonrası iade ediliyormuş.  Tüm işlerimi yaptığım telefonum olmadan geçen süre, aldığımız telefon kılıfları, telefonun fiyat artışındaki kayıp bunlar da bonus.

Kalite tesadüf  değildir. Uzaktan inceleme talep ettim bekliyoruz.

6 Yorum
Almazolaydım
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A

4447711 den açtığım kayıt üzerine aradılar. Uzak erişim ile ekran alıp logları sildi ve ayarları sıfırladılar. Kullanıp geri dönüş yapmamı istediler. Sonrası servise yönlendirme. İşim yoktu iş aldım kendime çok mutluyum. Yaşasın Samsung

LİVE_DİE_FAST_YOUNG
Active Level 6
Seçenekler
Galaxy A
Kardeşim allah yardımcınız olsun bendede a33 var dünde servise çağırdılar beni ücret iadesi olacak dediler daha ücret iade formunu hazırlayamadılar 2 gündür
LİVE_DİE_FAST_YOUNG
Active Level 6
Seçenekler
Galaxy A
EDİNDİĞİM BİLGİYE GÖRE DONANIMSAL SORUN DAHİ OLSA YAZILIMIN ÜSTÜNE ATIYOR SERVİS AMAÇ SÜREYİ UZATMAK SAMSUNG ÇIKARLARINI KORUMAK SERVİS BAZINDA PUAN KAYBETMEMEK
0 Övgü Puanı
LİVE_DİE_FAST_YOUNG
Active Level 6
Seçenekler
Galaxy A
BU ARADA HAZİRANIN 17 DEN BERİ UĞRAŞIYORUM
0 Övgü Puanı
LİVE_DİE_FAST_YOUNG
Active Level 6
Seçenekler
Galaxy A
GAZANIZ MÜBAREK OLSUN
0 Övgü Puanı
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Seçenekler
Galaxy A

Merhaba Members_aPmx85x,

 

Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

 

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

 

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD