iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Çözüldü! ÇÖZÜLDÜ

Orijinal konu:

Galaxy A31 Tık Sesi

(Konunun oluşturulma tarihi: 03-19-2021 10:30 PM)
Miayki
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A

Galaxy a31 model telefon satın aldım telefonu masaya bırakınca bile ayrı bir tık sesi geliyor. Arkasından hafifçe dokunduğumda da bu ses geliyor. Arka kamerayı açınca da bu sesi alıyorum. Telefonun kamerasında haraketli bir parça olabilir ama telefonu salladığımda yada masaya bırakırken yada arkasına hafifçe dokunduğumda da bu sesin gelmesi normal midir ?

20 Yorum
Çözüm
Turkuaz
Moderator
Moderator
Seçenekler
Galaxy A

Merhaba Miayki,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Bu soruyu sorduğunuz için teşekkürler.

Cihazınız arızalı değildir .Ses, Otomatik Odaklama işlevini çalıştırmak için gerekli olan Kamera Lens Çerçevesinden kaynaklanmaktadır.

Arka kameraları, yüksek kaliteli ve yüksek çözünürlüklü kamera için gereken Otomatik Odaklama özelliğini destekler. Otomatik Odak özelliği, lens birimlerini Görüntü Sensörü üzerinde yukarı ve aşağı hareket ettirerek odağı ayarlar.

Cihazı kuvvetli bir şekilde sallarsanız, lens zorla yukarı / aşağı hareket edebilir ve bu ince sese neden olabilir, ancak bu cihaz hatası değil, normal bir semptomdur. Yapılan ses, cihaz tiplerine ve modele göre biraz farklılık gösterebilir.  

Teşekkürler.
MOD