cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy A31 Tık Sesi

(Topic created on: 03-19-2021 05:11 PM)
341 Views
Miayki
Active Level 1
Options
Galaxy A

Galaxy a31 model telefon satın aldım telefonu masaya bırakınca bile ayrı bir tık sesi geliyor. Arkasından hafifçe dokunduğumda da bu ses geliyor. Arka kamerayı açınca da bu sesi alıyorum. Telefonun kamerasında haraketli bir parça olabilir ama telefonu salladığımda yada masaya bırakırken yada arkasına hafifçe dokunduğumda da bu sesin gelmesi normal midir ?

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
serdarr
Active Level 9
Galaxy A
evet bu daha öncede konuşulmuştu normal ve bütün a31 lerde var bu ses harektli bi parçadan kaynaklaniyo sanirim ben 7 aydan beri kullanıyorum hic bi sorun olmadi yani

View solution in context

Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Miayki,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Bu soruyu sorduğunuz için teşekkürler.

Cihazınız arızalı değildir .Ses, Otomatik Odaklama işlevini çalıştırmak için gerekli olan Kamera Lens Çerçevesinden kaynaklanmaktadır.

Arka kameraları, yüksek kaliteli ve yüksek çözünürlüklü kamera için gereken Otomatik Odaklama özelliğini destekler. Otomatik Odak özelliği, lens birimlerini Görüntü Sensörü üzerinde yukarı ve aşağı hareket ettirerek odağı ayarlar.

Cihazı kuvvetli bir şekilde sallarsanız, lens zorla yukarı / aşağı hareket edebilir ve bu ince sese neden olabilir, ancak bu cihaz hatası değil, normal bir semptomdur. Yapılan ses, cihaz tiplerine ve modele göre biraz farklılık gösterebilir.  

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

20 Comments
A71FanEdition
Active Level 9
Galaxy A
Merhaba ben A71FanEdition
Öncelikle kamerayı açtığınızda gelen ses bir cisme odaklarken geliyorsa normaldir. Örneğin parmağınızı kameraya yaklaştırıp uzaklaştırınca bu ses çıkar.
Miayki
Active Level 1
Galaxy A

Merhaba

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Bu ses;

Telefonu masaya bırakırken,

Ön kamerada böyle bir şey yok ama arka kamerayı çalıştırırken,

Telefonu yukarı aşağı sallarken,

Telefonun arka kamerasının üzerine hafif dokunurken gelmekte. Dediğiniz konuyu denedim lakin bu durumda ses gelmedi hatta ekrana tıklayarak odak almasını sağladım yine de o tık sesi gelmedi.

A71FanEdition
Active Level 9
Galaxy A
Ben biraz yanlış anlattım galiba çünkü dediğiniz durumlar tam olarak bunu ifade ediyor. A31in lensleri farklı olduğu için bu sesi normal ve geniş açı arasında geçiş yaparken duyarsınız
Miayki
Active Level 1
Galaxy A

Evet arka kamera mod geçişlerinde de duyuyorum. Bunun normal olduğunu anladım aslında benim kafama takılan kamera açık değilkenki durumlar.

yani yukarıda bahsettiğim bu durumlar.

Telefonu masaya bırakırken,

Telefonu yukarı aşağı sallarken,

Telefonun arka kamerasının üzerine hafif dokunurken.

A71FanEdition
Active Level 9
Galaxy A
Maalesef o konuda bir bilgim yok.
Miayki
Active Level 1
Galaxy A

olsun yardımınız için teşekkür ederim

A71FanEdition
Active Level 9
Galaxy A
Rica ederim umarım sorunun çözülür
alimert_S20FE
Active Level 8
Galaxy A
a31 kullanıcısıyım aynı ses bende de var genellikle kameralarda gecis yapinca ve sallayınca çok geliyir bır sıkıntı yaratmaz
Miayki
Active Level 1
Galaxy A

Ne kadar süredir kullanıyorsun telefonu bir azalma yada çoğalma oldumu seste ?