cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy A23 Android 13 Ram Kullanımı

(Topic created on: 09-07-2023 11:35 AM)
257 Views
SAMET-A23
Active Level 9
Options
Galaxy A

image

image

image

Telefon boşta olmasına rağmen ram neden bu kadar fazla kullanılıyor uygulama falanda yok ram yiyen. 

Bunu nasıl düşürebilirim. Birde ram plusıb etkisi olurmu bana kapatınca ramın azcık düştüğünü **bleep** ettim ram hemen doluyor
A23 128/4 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Gediz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba SAMET-A23,

Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
8 Comments
BurakTunç
Expert Level 5
Galaxy A
Niye düşürmek istiyorsunuz ki?
0 Likes
SAMET-A23
Active Level 9
Galaxy A
Kastettiğim ram kullanımını düşürmek
0 Likes
BurakTunç
Expert Level 5
Galaxy A
Onu kastettiğinizi anladım. Zaten oyun gibi yüksek RAM kullanan bir uygulama açtığınızda arkadaki uygulamaların bir kısmını kapatıp kullandığınız uygulamaya öncelik veriyor. İsterseniz Game Booster'daki performansı otomatik yönet seçeneğini açın.
ÑGXL
Active Level 5
Galaxy A
Ram plus aktif edince sistem ram sayısını 8gb olarak tanımladığı için sistemin kullandığı ram miktarı artabilir ancak sen yüksek ram miktarı kullanan oyun gibi şeyler açarsan sistemin kullanığı ram düşer. Ayrıca ram kullanımına ayrıntı bakmak için telefon hakkında bölümünde yapım numarasına 7 kere dokunup geliştirici seçeneğini aç ordan ilk sıralarda çalışan hizmetler var hangi uygulamanın ne kadar ram kullandığını görebilirsin
SAMET-A23
Active Level 9
Galaxy A
Biliyorum orayı
0 Likes
SAMET-A23
Active Level 9
Galaxy A
Arkadaşlar kastettiğim boşta cihaz ama ram doluluk oranı 4/ 2.5 çok doluyor eskiden max 2 idi
0 Likes
Galaxy A
Sistem
0 Likes
Solution
Gediz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba SAMET-A23,

Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes