cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy A21s Kendiliğinden kapanma sorunu.

(Topic created on: 03-09-2021 02:14 AM)
645 Views
MehmetYoshi66
Active Level 3
Options
Galaxy A

Merhabalar, A21s telefonu yaklaşık 4 5 aydır kullanıyorum, ve bir sıkıntısı var kendiliğinden çöküyor/donuyor/yeniden başlıyor. Örnek verelim WhatsApp'dan Spotify'a geçiş yapacağım, Geçiş yaparken ekran donuyor 3 saniyeliğine ve Samsung logosu geliyor yeniden başlıyor. Canımı sıkmaya başladı artık Sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilecek varmı?

(Neler Denendi?)

-Cihaz Bakımından Otomatik Yeniden Başlatma Kapalı.

-Fabrika Ayarlarına Sıfırlandı.

-Cihaz Hiç Düşme/Hasar Almadı

-İçine Su Falan Kaçmadı

-ROOT Yetkisi Verilmedi. (Hiç denenmedi zaten. Cihazım Root'lu değil)

-Yüklenen (bozuk olabilen) APK'lar kaldırıldı.

-Samsung Members'tan Hata Raporu bir çok defa gönderildi, Hiç birşey olmadı.

Yine de telefon hala yeniden başlıyor... Artık sinirlenip kırıcam telefonu o derece kötü durumda, Her  1 saatte veya 30dk'da falan yeniden başlıyor çöküyor. Telefonun garantisi devam ediyor.

6 Comments
Jubei
Active Level 10
Galaxy A
Merhaba.
Geçmiş olsun, çok sinir bozucu bir durum ama siz yine de sakinliğinizi koruyun lütfen ve telefonu en yakın Samsung servisine verin, tam olarak sorun neden kaynaklanıyor bilemiyorum ancak büyük ihtimalle anakart değişimi olacaktır diye düşünüyorum, tekrardan geçmiş olsun.
MehmetYoshi66
Active Level 3
Galaxy A

Merhabalar, Yardımınız için teşekkür ederim ama ben sorunun anakart'tan kaynaklığını düşünmüyorum, Çünkü bu sorun bir çok kişide var gördüğüm kadarıyla, Yazılım hatası olabilir diye düşünüyorum. Samsung'un acilen A21s için bir güncelleme getirip bu sorunu çözmesi lazım yoksa Tüketici Haklarına başvuracağım. 

Jubei
Active Level 10
Galaxy A
Rica ederim, umarım siz haklısınızdır, sorun yazılımsalsa yeni bir güncelleme ile çözülebilir, ancak donanımsal ise maalesef serviste bir şeylerin değişmesi gerekir, çok can sıkıcı bir durum.
Lütfen gelişmeleri bizimle paylaşın ki diğer A21S kullanıcılarıda bilgilendirilmiş olsun.
Galaxy A
Merhaba
Problem kaynağı;
1. Pil Olabilir
2. Sonradan Yüklenen Uygulamalar Olabilir
3. Firmware Olabilir
4. Donanım Kaynaklı Olabilir

Fabrika ayarlarına resetlediginiz için 2 nci olasılık yok.

1. Cihazı şarja takın ve bu vaziyette restart olup olmadığını gozlemleyin.. Eğer restart olmuyorsa , pil ayarlarına bakın, muhtemelen Cihaz pili enerji ölçümünu hatalı yapıyor. Bunun resetlenmesi gerekir.

2. Cihaz şarja takılı olduğu halde yine restart oluyorsa, safe mod da açıp tekrar gozlemleyin... Bu durumda 3 ncu party uygulamalar ile ilgilidir.

3. Firmwareden Kaynaklı bir problem ancak güncelleme ile çözülebilir

4. Tüm bunlara rağmen devam ediyor ise Hardware problemidir. Servise gitmeli.

Bir başka konu boot cache ile ilgilidir.. Bunun için boot menu ye girin ve "wipe cache partition" seçeneğini seçerek temizleyin... Not : Boot menüde "wipe data/factory reset" seçeneğini seçmeyin.. dikkatli olun:)

Sevgiler
iso86
Active Level 1
Galaxy A
en yakın samsung servisine götür bence bende de aynısı oldu idi a51 var bende servise götürdüm düzeldi anakart ile ilgili sorun olabilir servis bana öyle bir bilgi verdi seninde öyle olabilir belki
Solution
user000001111111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Samsung_AeO4njI,

Ben Pembe, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:

• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD