cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy A12 Parlaklık Ayarı

(Topic created on: 02-22-2022 06:00 PM)
375 Views
Can2189
Active Level 6
Options
Galaxy A

image
Selamlar, parlaklık sadece gorseldeki konumdayken, koyu renkli ekranlarda yada resim açtigimda parlaklik bir tık azaliyor.. beyaz yada açık renkli ekrana döndüğümde eski haline geliyor. Bu arada parlaklik ayar çubugunda herhangi bir hareket olmuyor ve adaptif kapali.Mesela bildirim ekranini indirdigimde parlaklik azaliyor ana ekrana döndüğümde eski haline dönüyor. Bu nedir telefon neyin ayarini yapiyor yada otomatik kontrast ayarimi yapiyor varmi boyle birsey? Bu bir sorun degil bence ama gozume batti sebebini ogrenmem lazim :)

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Can2189,

Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

8 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Aleyküm Selam merhaba
Koyu modu ana sayfa ekranına uygular diye bir ayar var bu ayarı kapatmanız lazım nasıl kapatılır Maalesef ben bilmiyorum ama bu ayarı kapatırsanız düzelir diye düşünüyorum cihaz
Can2189
Active Level 6
Galaxy A
Cevap icin tesekkurler ama oyle bir ayar yok birde bahsettigim parlaklik degisiminin koyu mod ile bir alakasi oldugunu sanmiyorum. Mesela twitteri acarken ilk gelen mavi ekranda parlaklik azaliyor uygulama acildiginda eski haline geliyor. Bu parlaklikmi renk tonlarinda degisimmi onuda cozemedim.
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Uygulamalar ekranına gelin ayarlar uygulamasını bulun tıklayıp girin duvar kağıtları yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden
Karanlık modu uygula yazı seçeneğine anahtarını kapalı hale getirildi Bu işlemi Bir deneyin Eğer Sorun devam ederse bana bildirin buradan
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Veya şunu da uygulayabilirsiniz uygulamalar ekranına geleyim ayarlar uygulamasını bulun tıklayıp girin ekran yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden
Ekran modu yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden
Canlı yazı seçeneğine tıklayın Eğer Sorun devam ederse bu sefer de şu işlemleri yapın uygulamalar ekranına gelin ayarlar uygulamasını bulun tıklayıp girin ekran yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden
Ekran modu yazı seçeneğine tıklayın çıkan sayfa içerisinden
Gelişmiş ayarlar yazı seçeneğine tıklayın
Beyaz dengesi Bu yazı seçeneğinin hemen alt kısmında 3 tane çizgi halinde renkler bulunacaktır bu renklere sona kadar full açın yaptığınız bütün bu işlemlere rağmen Sorun devam ederse Samsung Müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alın
444 77 11
Can2189
Active Level 6
Galaxy A
Buyuk ihtimal bahsettiginiz beyaz dengesi yada renk ayarlari ile ilgili birsey bu. Ama bu cihazda bahsettiginiz hicbir ayar yok. Anladigim kadari ile ui core oldugu icin cok sacma ama cogu ozelligi kapatmislar. Acaba telefon kendimi yapiyor bu renk ayarini simdi mantikli geldi olabilirmi boyle birsey? Screenshot_20220222-184210_Settings_2284_1645544530.jpg
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Kor ile alakası yoktur bence bence Samsung Müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almanızı tavsiye ediyorum bu işini içerisinden çıkamayacağız gibi gözüküyor yoksa Yapabileceğim her şeyi yaptım yardımcı olmaya çalıştım maalesef benden buraya kadar
444 77 11
Can2189
Active Level 6
Galaxy A
Aynen yapilacak birsey yok gibi zaten sorun olarak gormuyorum farkli bir markada da bu bahsettigim şey oluyor ikiside sifir cihaz. Ama cogu bahsedilen ozellik yok en basidi renk ayari bile yok mesela dun okudum burda a serisii bir modeldi sanirim guncellemeyle fligrami kaldirmislar falan filan..cihazdan memnunum ama tuglaya cevirmisler ne yazikki. Yardiminiz icin tesekkurler.
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Can2189,

Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD