iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Orijinal konu:

Galaxy A12 DxOMark testi

(Konunun oluşturulma tarihi: 09-03-2021 11:25 AM)
RecepF
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy A

DxOMark: para için iyi

 
Bütçeye uygun Samsung akıllı telefon, DxOMark laboratuvarında bir dizi testten geçti. Uzmanlar, 3.000'den fazla test görüntüsü yakalayarak cihazın kamera özelliklerini değerlendirdi ve ana modülünün hem güçlü hem de eksikliklerini belirledi.
 
 
image
 
 
image
 
 
image
 
Kamera birimi dört sensörle temsil edilir: ana 48 megapiksel, geniş açı (5 megapiksel) ve ayrıca 2 megapiksel makro ve portre çekimleri için sensörler. Akıllı telefon, videoları Full HD çözünürlükte saniyede 30 kare hızında kaydedebiliyor.
 
Uzmanlar, Galaxy A12'nin iyi bir ölçüm işi yaptığını ve iç mekanlarda bile yeterli ışıkta geniş bir dinamik aralık gösterdiğini belirtti. Beyaz dengesi ölçümü sabittir, renk bozulmaları iyi kontrol edilir ve portre çekerken doğal bulanıklık elde edilir. Video modu da herhangi bir şikayete neden olmuyor , beyaz dengesi sorunsuz bir şekilde değerlendiriliyor ve videolar ayrıntılı.
 
 
image
Ss Ekran görüntüsü link silinebilir diye koyamıyorum
 
Cihazın dezavantajları, sürekli çekim ve video kaydı sırasında pozlamayı değerlendirmedeki hataları içeriyordu. Düşük ışıkta, dinamik nesneler, özellikle ultra geniş açılı bir kamerayla çekim yaparken kumlanma ve azaltılmış ayrıntı üretti. Video kaydı sırasında otomatik odaklama her zaman sabit değildi. Ayrıca bu modda akıllı telefon etkin stabilizasyona ve geniş dinamik aralığa sahip değil.
 
Genel sıralamada Galaxy A12, birinci nesil Google Pixel'in derecesine karşılık gelen 90 puan aldı. Bununla birlikte, uzmanlar, akıllı telefonun fiyat kategorisinin standartlarına göre fotoğraf çekme ve video kaydetme ile iyi başa çıktığını belirtti.
7 Yorum
BoraS20FE
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy A
A71 84 puan iken bu nasıl 90 puan? Şaka olmalı 😖
__xX__Maraşlı__Xx__
Expert Level 3
Seçenekler
Galaxy A
evet de zaten a12 nin kameradan başka birşeyi yok 😂
banuözkılıç21
Active Level 7
Seçenekler
Galaxy A
Ayn kamera yığını telefon 🤣
__xX__Maraşlı__Xx__
Expert Level 3
Seçenekler
Galaxy A
Galiba aynı kamera m12 dede var😂

a71 ciler bunu beğenmedi
MeHmEt99
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy A
Saçmalama ozamn gerçekten berbat ti kamerası Android 10 ve 2.5 simdi teste girse rahat 95 alır ben one 2.5 kullandığımda teknik birimlere aktardiktan sonra yazılım güncellemesi geldi kamara alakalı bir güncelleme ciddi manada **bleep** oldu
MeHmEt99
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy A
Ayrıca DxMark v3 A71 84 puan alırken A12 V4 90 ALMIŞ AYNI tesler birdaha yapılsa A71 net 95 üstünde alır
BoraS20FE
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy A
Gerçi onu hesaba katmadım. Benim hatam