cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy A

(Topic created on: 04-15-2022 05:07 AM)
277 Views
vedat12
Active Level 6
Options
Galaxy A

Arkadaşlar a51 kullanan var mı şarjı çabuk bitiyor sizde de öyle oluyor mu tiktok a youtube a takılıyorum falan ama kasma donma yok

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba vedat51,

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > Tanılama > Pil Durumu" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
7 Comments
Fatih3465
Active Level 4
Galaxy A
Bende a 51 kullanicisiyim şarjı şuan iyi sikinti tinne
mehmetaliuyar
Active Level 4
Galaxy A
Bende A51 kullanıyorum şimdiye kadar çabuk bitti demedim üstelik yoğun kullanıma sahibim
TabS7ege
Active Level 8
Galaxy A
Yoğun kullanımda oyun harici 6 saat ve üzeri alıyorum ekran süresini (eskiden 8 saatleri görüyordu).
Samsung80
Active Level 8
Galaxy A
Ben pil koruma ile yüzde 85 şarj ile kullanıyorum benim kullanımıma göre yaklaşık 5 saat ekran süresi var ve akşam 8 gibi yüzde 20 oluyor. Çok iyi değil ama günü kurtarıyor. 6 saat üzeri ise problem yapmayın.
alimert_S20FE
Active Level 8
Galaxy A
Yoğun kullanım da bilr 6 saati görüyor bataryam yeni
0 Likes
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba vedat51,

Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > Tanılama > Pil Durumu" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

0 Likes
aygün46
Active Level 2
Galaxy A
Bende A51 kullanıyorum aynı sıkıntı bendede var normal kullanmama rağmen günde 3 defa şarja takıyorum ve bu sebepten dolayı 4 defa garanti servisine gönderdim bir şey yapmadılar.
0 Likes