cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy A 71 cihazım şarj yuzde 3 ken kapaniyor

(Topic created on: 08-28-2020 08:42 AM)
414 Views
ozugur1907
Active Level 1
Options
Galaxy A

Merhabalar herkese, cihazimi 5 ay kadar once aldim. Bu sorunla yeni karsilastim. Aslinda yuzde 3 civarlarina dusmeden sarj ediyorumda genede bu normalmi merak ettim. Bence boyle olmamali cünkü...

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşil
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba ozugur1907,

Ben Yeşil, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
7 Comments
S20exyons990
Expert Level 1
Galaxy A
% 0 a geldiği zaman kapanması lazım. ama sen yinede şarji 3 düşene kadar uğraşma yanı en az 20 olduğu zaman tak. çünkü böyle bir zaman sonra pilinin daha fazla tükendiğini göreceksin.
wild_planet
Active Level 7
Galaxy A
batarya kalibrasyon gerekli
inf4ndroid
Expert Level 5
Galaxy A
Cihaz batarya kalibreniz az da olsa bozulmuş olabilir. Aşağıda adım adım nasıl yapabileceğinizi görebilirsiniz.

1. Cihazınızın şarjını tamamen bitirin ve cihazınızı tam dolana kadar şarj edin.

2. Cihazınızı açın ve birkaç dakika bekledikten sonra tekrar kapatın.

3. Cihazınızı şarjı tam olsun veya olmasın on beş dakika civarı şarjda bekletin.

4. Cihazınızı açın ve kullanmaya başlayın. Eğer sorununuz tam düzelmediyse, bu adımları birkaç defa daha tekrarlayabilirsiniz.
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Kardesim bu dediginiz durum için iki bilgi var

- telefonu tekrardan rahat açılması için %3 de kapanıyor iphone kullanan bir arkadaşım demişti belki ondan kaynaklaniyordur

- Pil kalibrasyonu şart

•Öncelikle Samsung cihazda arama ekranı açılır.Arama ekranında *#0228# şeklinde tuşlama yapılır.

•Yapılan tuşlama ile kalibrasyon menüsüne girilir.Bunun ardından ise ekranın en aşağısında yer alan Quick Start butonuna basılır. Butona bastıktan hemen sonra ekran kısa bir zaman için kararacak ve daha sonra geri gelecektir. Ekran geri geldiğinde kilit ekranına geçmiş olur. Yapmanız gereken ekran kilidini açmanız ve sonrasında şarj seviyesini kontrol etmenizdir. Eğer şarj seviyesinde artı veya eksi şeklinde bir değişme varsa biraz önce yapılan işlemler şarj seviyesi sabit oluncaya kadar tekrarlanır.Şarj süresi sabitlendiğinde menüden çıkılması cihazın kullanılmaya devam edilmesi mümkündür.

umarım faydali olmuştur beğendiyseniz yorumumu onaylamayı unutma

Not: kalibrasyon için benim bildigim bu
malikks
Active Level 6
Galaxy A
bende öyle bir sorun yok ama şarjdan çıkarıyorum hic uğraşmadan kenara koyuyorum anında sarj 99 oluyor 2 ay oldu alalı ortalama 4 5 dakikada yüzde 1 azalıyor
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
*#0228# bunu asla tuşlamayın bataryaniza zarar verir kesindir..
Solution
Yeşil
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba ozugur1907,

Ben Yeşil, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

0 Likes