cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaxy A 52 ön kamera net çekmiyor

(Topic created on: 09-09-2022 07:57 PM)
218 Views
senammo
Active Level 1
Options
Galaxy A

Samsung A 52 Ön kameram portre modu gibi çekiyor. Eğer bir kişi kendini çekiyorsa net ama arkası bulanık çıkıyo. Toplu fotoğraf çekinince herkes bulanık çeken kişi hariç. Eğer ön kamerada yüz olmayan bir fotoğraf çekiliyorsa tamamen bulanık çıkıyo. Kamera ayarlarını sıfırladım. Telefonu sıfırladım. Servise gönderdim bi sorun olmadığını söylediler çok saçma bi şekilde yazılım güncellemesi yapıp geri verdiler. Aynı telefon ikiz kardeşimde var aynı anda aldık. Onunki çok net çekiyor her şeyi. Telefon kusurlu sayılması gerekiyo bence yenisini istiyorum açıkçası. Gereğinin yapılmasını istiyorum

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim,

Cihazınızda sabit odak olduğu için maalesef odak dışındakiler bulanık olmaktadır.

Eğer cihazında otomatik odak olsaydı net çıkacaktı. Bu donanımsal özellik olduğu için çaresi yoktur

Eğer yinede hata olduğunu düşünüyorsan hata raporu gönderebilirsin Hemen hata raporu göndermek için link bırakıyorum

https://bit.ly/33WO9d8

View solution in context

12 Comments
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Ön kamerada sağ üstteki iyileştirme kapalı mı ? Ön kamerayla bir yeri cekip foto atman mümkün mü sanal flaşı kullan çek bi de
senammo
Active Level 1
Galaxy A
evet kapalı o ayar. 20220801_153646_2671_1659357407.jpg
senammo
Active Level 1
Galaxy A
ön kamera ve arka kamera farkı. Tamamen aynı açıyı yakalayamadım ama yine de farkı görüyorsunuzdur. Servisteki arkadaş bana inanmadı da net diyodu hâlâ 😄20220909_202430_5648_1662744373.jpg20220909_202526_5649_1662744326.jpg
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Ya tabiki arka kameranın kalitesi öndekinden daha üstün. Mesela ön kamera otomatik netliyor manuel bir noktaya netleme yapamıyorsun ayarı yok. Sadece selfie çekmek için yüz algılayınca kullanmak lazım. Bir de sanal flaş ya da gece modu özelliğiyle çekerseniz daha güzel çıkıyor 😊
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim,

Cihazınızda sabit odak olduğu için maalesef odak dışındakiler bulanık olmaktadır.

Eğer cihazında otomatik odak olsaydı net çıkacaktı. Bu donanımsal özellik olduğu için çaresi yoktur

Eğer yinede hata olduğunu düşünüyorsan hata raporu gönderebilirsin Hemen hata raporu göndermek için link bırakıyorum

https://bit.ly/33WO9d8
senammo
Active Level 1
Galaxy A
kardeşimde de aynı telefon var onunki gayet düzgün çekiyo ?
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Ön kameranın lensini temizliyor musunu çekim yaparken ve ekran koruyucu falan var mı
senammo
Active Level 1
Galaxy A
ekran koruyucu var ve temiz evet.
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Bir de sanal flaş ile çekim yapmayı dener misin 3:4 modunda. 32 mp olmasın.