cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Galaksi a53 pişmanlıktır !

(Topic created on: 01-20-2023 11:49 AM)
129 Views
JKGurkan
Active Level 3
Options
Galaxy A

Galaksi a53 şarj pil sorunum var. 

Merhaba iki gündür yaşadığım sıkıntıyı anlatıyorum bir türlü düzgün destek alamıyorum. bütün önerilerinizi yaptım telefonu çok dikkatli kullanıyorum bataryam iki gecedir kendi kendine bitiyor, dün gece yatarken %90 larda idi sabah kalktım durum bundan ibaret %70 lere gerilemis sarj. telefon şarj tutmuyor kullanmadigim halde arka planda hepsi uykuda olmasina ragmen sarj yine kendi kendine bitiyor.. Gündüz de çabucak bitmeye başladı her türlü önlemi alıyorum tasarruf yapıyorum ne yapmam gerekli daha yeni aldım bu telefonu ben 6 ay olmadı dünyanın parasını verdim yazık gerçekten aldığım günden beri pil sorunu yaşıyorum ! Bir kere rahat nefes alamadım. Pişman oldum aldığıma samsung !!! Ekran kapalı süresine baktiginiz da anlarsınız ne demek istediğimi arka planda da hiç bir şey çalışmıyor.. verdiğim paraya yazık başka telefon alırdım böyle bisey olacağını bilseydim. Daha 6 ay olmadı daha önce 6 sene başka marka telefon kullandım bir kere problem yaşamadım. Yazık samsung gibi köklü markada böyle sorunlar yaşıyoruz 

image

14 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba. Cihazınızda oluşan bu sorun ile kaynaklı durumun detaylıca kontrol edilebilmesi için cihazınızı Samsung yetkili servis merkezine teslim etmenizi tavsiye ederim. Samsung servisi hakkında bilgi öğrenmek için Samsung Müşteri hizmetlerini arayın. 4447711 Aslında Samsung markası kaliteli bir markadır ama bazı cihazları böyle kötü çıkabiliyor. Exynos işlemciler ile çalışan Samsung model telefonlardan uzak durmak lazım aslında. Geçmiş olsun.
JKGurkan
Active Level 3
Galaxy A
Benim bu a53 temi exynos işlemci ile çalışıyor anlayamadım ? O zaman değişim mümkün olur ise o şekilde hareket edeyim
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Egzaynos var a53 modelde.
Frk12
Expert Level 2
Galaxy A
Sizde exynos 1280 var
çilekop
Active Level 5
Galaxy A
Bende de aynı durum var galax s22 ekran süren çok düşük günü çıkartmıyor mecbur. Sıfırlıcam
İbrahim49
Beginner Level 4
Galaxy A
Gece şarjın fazla gitmesi konusunu ben de yaşamıştım, 2 etken olduğunu farkettim. Birisi CameraLightSensor isimli bir sistem uygulaması, kamerayı kullanarak ekranın ışık miktarını ayarlıyor. Bunu devre dışı bıraktım. Diğeri de bulunduğum konumda mobil ağ fazla güçlü değil ve sürekli 1-2 çubuk arası gidip geliyor. Uzun bir süre yatmadan önce uçak moduna aldım telefonu (yaklaşık 6 ay). Ve bir de ne olur ne olmaz diye telefonu formatladım. Tüm bu yaptıklarımdan sonra gece şarj kaybı sorunu ortadan kalktı. Şu an geceleri uçak moduna almamama rağmen şarjım gitmiyor. Siz de deneyebilirsiniz ancak donanımsal bir sorunsa o zaman mecburen Yetkili Servise göstermeniz gerekecek.
twibtil
Active Level 8
Galaxy A
%3-5 kadar dusmesi normaldir ama %20 dusmesi normal degil servise gonder
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Ben yeni Samsung a23 128GB 6GB 2 gün önce aldım. Evet bazen ben gece yatmadan önce uçak modu ve pil tasarrufu açtım yattım sabah kalktım baktım %100 iken %96 düşmüş bence normaldir diye düşünüyorum
Android 13 dolayı mı bilmiyorum
Galaxy A
Yüklemiş olduğunuz bir uygulamadan dolayı oluyordur.