cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

GALAXY A51 PİL ÖMRÜ

(Topic created on: 05-10-2021 11:50 AM)
1079 Views
smsng51
Active Level 4
Options
Galaxy A

Yaklaşık 6-7 ay önce aldığım cihazın pili bazen 1 gün bazen 1,5 gün ama ortalama olarak 18 saat gidiyordu. Son 1 aydır ortalama olarak 10 saat gitmeye başladı. Cihazı şarj ederken kullanmıyorum.  Pili %20 nin altına düşürmeden şarj ediyorum.  Optimizasyonlarını düzenli yapıyorum. Şarjda çok bırakmıyor, şarj cihazını da prizde bırakmayıp işim bittiğinde çıkarıyorum. Yazılımsal olarak düseltilebileceğini düşünüyorum lakin 2 gün önce yazılım güncellemesi geldiğinde bir faydası olmadı. Umarım yetkililer bu sorun üzerinde durur.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba smsng51,

Cihazınızın yazılım sürümü güncelse ve Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın-İnteraktif Kontroller-Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için aşağıdaki yönergeleri takip ederek "Güç/Batarya/Şarj" bölümüne giriş yapabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.

MOD​​

View solution in context

0 Likes
14 Comments
muzurali8561
Active Level 3
Galaxy A
10 saat gidiyorsa yat kalk dua et bizde samsung s 20 ile 8 saat gidiyor
Galaxy A
10 saat dediği ekran süresi değil tahmini pil ömrü olarak gösteriyor ya o 18 saat a51 gidebilir mi snce
0 Likes
smsng51
Active Level 4
Galaxy A
Tahmini pil ömrü 26 saatten 18 e düştü. Tek şarjda kullanma sürem 18 den 10 a düştü
0 Likes
Galaxy A
Sallama 18 saat m51 de yok m31 de yok max 9 saat alırsın hadi 10 olsun
0 Likes
smsng51
Active Level 4
Galaxy A
Beyfendi benim kullandığım süreyi benden iyi mi bileceksiniz? Zaten arada 8 saatlik ciddi bir oynama olmasaydı sorunumu burada dile getirmez, önemsemezdim. Cihazı kullanma sıklığım da başlangıçtakine yakın. O yüzden sallama falan diyerek çirkin ithamlarda bulunmayın. Ayrıca 12 saat kullanım süresi alsam 12 saat falan aldım derim. 18 saat almışım ki 18 saat diyorum. Niye yalan söyleyip günaha gireyim?
0 Likes
Galaxy A
Ekran açık süresi 18 saat alman imkansız başka bir şeyle karıştırıyorsundur gir YouTube a bak a51 pil testi diye
muzurali8561
Active Level 3
Galaxy A
Sallıyor ekran süresi asla alamaz 18 saat
0 Likes
smsng51
Active Level 4
Galaxy A
Reis bazen benim de 8 saat gidiyor. Android 11 güncellemesinden sonra başladı sorunum
0 Likes
Galaxy A
One UI 3.1 Gelecek Onunla Daha Uzun Gider :)
0 Likes