cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

GALAXY A31 ŞARJ OLMUYOR

(Topic created on: 12-03-2022 07:52 PM)
121 Views
DoğukanYıldırım
Active Level 1
Options
Galaxy A

Telefonuma en son güncelleme Kasım 25 de geldi. O güncellemeden sonra telefonum şarj olmamaya başladı, taktığık halde usb bağlantısı çıkarıldı gibi hatalar verdi. Bazen kısa süreli oluyordu ama hızlı şarjı desteklemiyordu. Başka bir adaptör ve kablo denedim yine çözüm bulamadım. Önceki yazılıma nasıl dönebilirim?

3 Comments
Adanaliisot
Active Level 10
Galaxy A
Arkadaşa özelden yardımcı oldum
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba. Cihazınızın kontrol edilmesi için hata raporu göndermenizi öneriyorum.
Hata raporu göndermek için.
Samsung members> destek> hata raporları> sayfa içerisinden uygun hata seçeneğini bul tıkla>
Sayfa içerisine bütün cihaz ile ilgili sorunları ayrıntılı bir şekilde yazıp sorun sıklığını seçip raporu gönderin.
Yetkililer cihazınızı inceledikten sonra ne yapmanız gereken hakkında Samsung members uygulaması üzerinden size yazılı bir mesaj ile bir geri dönüş sağlayacaklardır bilgilendirmesini yapacaklardır.
Eğer hata raporunda sorununuzu çözecek uygun yanıt verilmez ise veya hata raporunuza yanıt verilmez ise verilerinizi yedekleyip cihazınızı sıfırlamanız gerekir.
Sıfırlama işlemi için.
Ayarlar> genel yönetim> sıfırla> fabrika ayarlarına sıfırla. Işlemlerini sağlayarak cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.
Sorununuzun çözülmediği halinde cihazınıza yeni gelecek Yazılım güncellemesini bekleyin!
Cihazınızın düzelmediği halinde kontrol edilmesi için Samsung yetkili servis merkezine teslim edebilirsiniz.
Servis bilgisi için müşteri hizmetlerini arayabilirsin.
4447711
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba DoğukanYıldırım,

Güncelleme yapıldıktan sonra tekrar eski sürüme geri dönüş yapılmamaktadır. Cihazlarda yaşanan şarj olmama durumları, batarya, şarj soketi, şarj cihazı gibi farklı nedenlerden kaynaklanabilecek sorunlardır. Farklı bir Samsung onaylı orijinal şarj cihazı ile cihazınızı şarj etmeyi denemenizi rica ederiz. Cihazınızın şarj olması durumunda sorun şarj cihazından kaynaklı olacaktır. Aksi takdirde cihazınızı en yakın servis noktamıza teslim etmeniz gerekecektir. Samsung yetkili servis merkezine cihazı teslim etmeden önce içerisindeki verilerinizi yedek almanızı öneririz.

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:

• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD