cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

GALAXY A10 DEĞERLENDİRME ANDROİD 10

(Topic created on: 07-02-2020 03:29 PM)
988 Views
Cebrail
Expert Level 5
Options
Galaxy A

Öncelikle Herkese Iyi Günler Dilerim Arkadaşlar. :)

Arkadaşlar bildiğiniz gibi sabah saatlerinde Android 10 Güncellemesi gelmişti A10 Cihazlarımıza. 

Gelen yenilikler ve Gördüğüm şeyleri anlatıcam. 

Son maddelere doğru nasıl güncellendiğimi anlatıcam. 
 Android 10 ile A10 cihazına gelen yenilikler:

1- Bildirim Paneline 1 tek " Odak Modu" Geldi.
2- Ekran Kaydedici gelmemiştir. 
3- Bildirim Panelinde Navigasyon Kısayol Android 10 ile gitmiştir yani kaldırılmıştır. 
4- Ayarlar>Sesler ve Titreşim yerine tıklayarak "Ayrı Uygulama Sesi" gelmiştir. artık her uygulama için ayrı bildirim sesi ayarlama gelmiştir. Resimler ile anlıycaksınız. :) 
5- Dosyalarım uygulamasına Çöp kutusu özelliği gelmiştir. 
6- Kilit ekranını yüz tanıma ile açtığınız 'da bildiğiniz gibi yukarıda kilit açılır gösterir kaydırırdık. Artık o kilit açıldığında bariz ses geliyor. :) Duyabiliyorsunuz. 
7- Bildirim sesi dokunma sesleri arttı gibime geliyor baya arttığını hissettim. Bildirim sesi olsun dokunma sesi olsun. 
8- Dinamik Kilit Ekranı gelmiştir. :)
9- Ses kalitesi ve efektler yerinde "ADAPT SOUND" Gelmiştir. (Henüz denemedim. )
10- Gece Modu artık "Karanlık Mod " Olmuştur.
11- Yüklerken hiçbir sorun yaşamadım hiçbir kasma , donma kesinlikle olmadı.
12- Günceller güncellemez hiçbir şeyi incelemeden direk GALAXY STORE A GİRİP GELEN GÜNCELLEMELERİ DE ORDAN GÜNCELLEDİM.  ARDINDAN CİHAZI YENİDEN BAŞLATTIM VE KESINLIKLE HICBIR SORUN YAŞAMADAN SIFIRLAMA YAPMADAN RAHATLIKLA KULLANIYORUM. 

Not: Resimler de saatten de anlaşılacağı üzere sabah alınmıştır.  Günceller güncellemez hangi uygulanmalara güncelleme geldiğini göstermek içindir. 

İşte Android 10 ile SAMSUNG GALAXY A10 dan resimler. 

image

image

image

image

image

image

image

image

image

41 Comments
Cebrail
Expert Level 5
Galaxy A
Buda bildirim panelinin ilk sayfası. Not: Şarj konusunda kesinlikle bir sıkıntı yaşamadım gayet memnunum.
0 Likes
Galaxy A

Cebrail ne sarji ya sen telefona daha bugun yukledin 1 haftaya belli olur 1.5 haftaya 

0 Likes
Cebrail
Expert Level 5
Galaxy A
bugün yüklemiş olabilirim ama öyle sıkıntı felan olmadı. Isınma felan hiç yaşamadım. Demek istediğim yükler yüklemez optimize olmadan şarjı hızlı gidebilirdi o yüzden.
0 Likes
Galaxy A
önbellek temizlemenizi öneririm.nasil yapacağım diyorsanız recovery moddan wipe cache partition yapın.Bu şekilde cihaz android 10 için yeniden önbellek dosyaları oluşturacaktır.
0 Likes
Cebrail
Expert Level 5
Galaxy A
Ön bellek temizleme uygulaması yüklü. Bizzat "AVG CLEANER " ILE ÖN BELLEKLERİ TEMİZLİYORUM. :)
0 Likes
Cebrail
Expert Level 5
Galaxy A
Rica ederim. Fakat Bildirim panelinde kısayol ile kaldırıldı demek istedim. :) Ayrıca One Hand Operation + cihazda yüklü. Kalkıyor derken nasıl yani ? Sayi orda güncelleme f arketmedim. Sen demiştin ya Android 10 ile geliyor diye.
0 Likes
Cebrail
Expert Level 5
Galaxy A
No Problem. :) Bu arada soru sordum görmemişsin. :)
0 Likes
Galaxy A

Bide cebrail bazi insanlar otursun diyo ya sana yemin ediyorum ki ben android 10 nisanda bana malezya da cikti ben yukleidm XEV XEV XEV/TUR OLDUNYANI VIETNAM OLDU BEN OKADAR URASTIM TEL I 15-20 KERE CSC TUTTURMAYA CALISTIM VE YANI BI 9 BI 10 ENDONEZYA ROMU A GECTIM ORDAN MALEZYAYI YUKLEDIM TTUTU TR ROMUDA XSG ARAP EMIRATES OLDU BI PROGLA NULDUM TEME TARZI YAPYO AYARLARDAN PRECONFIG YANI MESELA OJM VEYA OXM CSC SINDE ISTEDIGIN DEGISTIRIYON

0 Likes
Cebrail
Expert Level 5
Galaxy A
Bir beğeniyi çok görmezsin artık. 😄 Teşekkürler. :) Senin gördüğün yenilikler ney eklemek ister misin? Pek bir şey f arketmedim. :)
0 Likes