iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Çözüldü! ÇÖZÜLDÜ

Orijinal konu:

Güncelleme sonrası yavaşlama ve kasma

(Konunun oluşturulma tarihi: 08-05-2022 08:40 PM)
Es01
Active Level 3
Seçenekler
Galaxy A

A53 Dün yaptığım güncelleme sonrası telefonum aşırı yavaşladı en basiti mesaj yazarken bile tuşları basmam ve algılama süresi bile çok çok kötüleşti ara ara kasma yapıyor. Bende son çare fabrika ayarlarına döndürdüm gene düzelmedi. 

normal mi bir süre sonra düzelir mi yada bunun bir çözümü var mıdır? 
 

1 Çözüm


Kabul Edilen Çözümler
Çözüm
Bakırçay
Moderator
Moderator
Seçenekler
Galaxy A

Merhaba Es01,

 

Konu ile ilgili, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

 

• Cihazınızı, güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufu modunu pasif hale getirerek kontrol ediniz. Cihaz güç tasarrufu modundayken, daha az pil tüketmek adına, tam performans sağlamayabilir. Bu durum, cihazda donmaya/kasmaya neden olabilir. Bildirim panelinden "Güç Tasarrufu" modunu pasif hale getirebilir ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Güç Tasarrufu" seçeneğini kapalı konuma getirebilirsiniz.

 

• Ayarlar > Cihaz Bakımı bölümünden, belirli aralıklarla sistem optimizasyonlarını yapınız.

 

• Cihazınızı günde bir defa yeniden başlatarak kontrol etmenizi rica ederiz.

 

• Herhangi bir uygulama yükledikten sonra, cihazınızda donmalar başladı ise son yüklediğiniz uygulamaları kaldırarak kontrol etmenizi rica ederiz. İndirilen bazı 3. parti uygulamalar, cihazınızda donmalara neden olabilir. İşlem için "Ayarlar > Uygulamalar" bölümünden, silmek istediğiniz uygulama içerisine giriş sağlayarak "Kaldır" bölümüne dokunduğunuzda, uygulama cihazdan kaldırılacaktır.

 

• Cihazda, SD kart kullanıyorsanız, SD kart kaynaklı bir durum da meydana gelmiş olabilir. SD kartınızın okuma ve yazma hızı, cihaz ile uyum sağlamadığında, cihazda donmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, cihazınızdan SD kartınızı çıkartarak kontrol etmenizi rica ederiz.

 

Yukarıda paylaşmış olduğum adımları uygulamanıza rağmen, uygulamalarda ya da menü geçişlerinde donmalar devam ederse, Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulaması içerisinden " Destek > Geri bildirim gönder başlığı > Hata Raporları > Yavaş Cihaz bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak, sistem kayıt verilerinizle birlikte '' Gönder '' butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi yapılacaktır.

 

Teşekkürler.
MOD

Çözümü orijinal iletide görüntüle

12 Yorum
ben006
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy A
Bazen guncelleme ile telefon uyusmamaktadir sifirlarsaniz duzelecektir
Es01
Active Level 3
Seçenekler
Galaxy A
Sıfırladım telefonu ama değişen bir şey olmadı
ben006
Expert Level 5
Seçenekler
Galaxy A
Bidaki guncelleme beklemek zorundasiniz malesef ama genede bir servise gidin onlar belki duzelte bilir eski yazilim koya bilirler
Viva_la_vida
Active Level 6
Seçenekler
Galaxy A
Sendede başlamış ben 20 gün savaştıktan sonra iade ettim
Viva_la_vida
Active Level 6
Seçenekler
Galaxy A
Widgetler çalışmayacak şebeke başlayacak
Viva_la_vida
Active Level 6
Seçenekler
Galaxy A
Donanım yazılımı kaldıramıyor buda neden exynos 1280
Es01
Active Level 3
Seçenekler
Galaxy A
Daha 10 gün oldu alalı çok üzülürüm 😔 nasıl iade ettiniz ki servise gönderin diyorlar
vespasian
Active Level 5
Seçenekler
Galaxy A
Muhtemelen düzelmez epey üzerinden telefon yorumlarını okudum yaşadığınız hatayı yaşayan insanlar var işlemcisi çok fazla gömülmüş telefonu alırken araştırdınız mi bilmiyorum ama bence kötü bir tercih yapmışsınız
Es01
Active Level 3
Seçenekler
Galaxy A
Hayır bi arkadaşımda A51 vardı çok memnunum dedi bende ondan alacaktım mağazada bunu önerdiler bir de A33 ü ama 53 daha iyi dendi bende bunu aldım. Şu an bunu duymak çok üzdü açıkçası