cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Güncelleme sonrası telefonu sıfırlama

(Topic created on: 4 weeks ago)
178 Views
nanika
Active Level 4
Options
Galaxy A
Birkaç yorum gördüm telefonu sıfırlayıp tekrardan kuruyorlar insanlar güncelledikten sonra. Güncelleme sonrası bunu yapmak gerekli mi

5 Solutions

Accepted Solutions
Solution
SerkanA34
Active Level 4
Galaxy A
Telefonunuz kasiyorsa vb durumlarda pil hızlı bitiyorsa yapabilirsiniz bende şuan sorun yok o yüzden sıfırlama ihtiyacı duymuyom

View solution in context

0 Likes
Solution
Kinggalaxyy
Active Level 6
Galaxy A
Büyük güncellemelerde düşünelebilir

View solution in context

0 Likes
Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
firmanın onerisi sifirlamak ama sorun yoksa gerek yok

View solution in context

0 Likes
Solution
adıolmayan
Active Level 7
Galaxy A
Yani yapsanız daha iyi ama telefonun ses açma ve kapama tuşlarına basılı tutup samsung yazısı gelince bırakın, gelen ekranda wipe data ve wipe cache partition seçeneklerini sırayla yaparsanız telefonunuz neredeyse sıfır gibi olacak ama önemli bir notta ekleyelim, sıfırlamadan önceki Google hesabı veya pini kesinlikle not alın.
Ha eğer uğraşmam, gerek yok diyorsanızda direktmen ayarlardan sifirlayabilirsiniz.

View solution in context

Solution
Galaxy A
Merhaba

Genelde, Android OS yükseltmelerinden sonra sıfırlama işlemi öneriliyor. Yeni işletim sistemi ile eski işletim sistemindeki ayarlar arasında uyuşmazlık olabilir.

Bu uyuşmazlıklar yeni işletim sisteminde (Android yükseltmelerinde) telefonda donma, kasma gibi problemler yaşatabilir (kimi telefonda herhangi bir sıkıntı olmayabilir de).

Eğer telefonunuzda Android sürüm yükseltme güncellemesinden sonra herhangi bir sıkıntı meydana geldiyse, ki bu problemler dediğim gibi kasma-donma veya batarya problemiyse yazılımsal bir sorun olabileceğini göz önünde bulundurarak verilerinizi yedekleyerek cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

View solution in context

8 Comments
Solution
SerkanA34
Active Level 4
Galaxy A
Telefonunuz kasiyorsa vb durumlarda pil hızlı bitiyorsa yapabilirsiniz bende şuan sorun yok o yüzden sıfırlama ihtiyacı duymuyom
0 Likes
Solution
Kinggalaxyy
Active Level 6
Galaxy A
Büyük güncellemelerde düşünelebilir
0 Likes
Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
firmanın onerisi sifirlamak ama sorun yoksa gerek yok
0 Likes
Solution
adıolmayan
Active Level 7
Galaxy A
Yani yapsanız daha iyi ama telefonun ses açma ve kapama tuşlarına basılı tutup samsung yazısı gelince bırakın, gelen ekranda wipe data ve wipe cache partition seçeneklerini sırayla yaparsanız telefonunuz neredeyse sıfır gibi olacak ama önemli bir notta ekleyelim, sıfırlamadan önceki Google hesabı veya pini kesinlikle not alın.
Ha eğer uğraşmam, gerek yok diyorsanızda direktmen ayarlardan sifirlayabilirsiniz.
Siyah
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba adıolmayan

Samsung tarafından onaylı olmayan tuş kombinasyonları ile yapılacak resetleme ve benzeri işlemler, ürüne zarar verebilir. Bu tür yetkisiz işlemler, cihazınızı garanti kapsamı dışında bırakabilir. Stabil kullanım için yetkisiz işlemleri önermemekteyiz. 

Teşekkürler. 
MOD

adıolmayan
Active Level 7
Galaxy A
Samsung tarafından onaylı değil ise Samsung neden kısıtlamamakta? İsteseniz kısıtlarsınız.
AEFSANE
Expert Level 3
Galaxy A
Senin tercihin telefon senin ama dosyaların oturması adına formatlana bilir
Solution
Galaxy A
Merhaba

Genelde, Android OS yükseltmelerinden sonra sıfırlama işlemi öneriliyor. Yeni işletim sistemi ile eski işletim sistemindeki ayarlar arasında uyuşmazlık olabilir.

Bu uyuşmazlıklar yeni işletim sisteminde (Android yükseltmelerinde) telefonda donma, kasma gibi problemler yaşatabilir (kimi telefonda herhangi bir sıkıntı olmayabilir de).

Eğer telefonunuzda Android sürüm yükseltme güncellemesinden sonra herhangi bir sıkıntı meydana geldiyse, ki bu problemler dediğim gibi kasma-donma veya batarya problemiyse yazılımsal bir sorun olabileceğini göz önünde bulundurarak verilerinizi yedekleyerek cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.