cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Flash sms

(Topic created on: 09-08-2022 08:08 PM)
396 Views
ermanS23Ultra
Active Level 5
Options
Galaxy A

Arkadaşlar, son gunlerde sorgusuz suhalsiz bu flash smsler gelmeye başladı. Nereden kapanıyor bu ?

image

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Lobao
Active Level 9
Galaxy A
İndirdiğiniz herhangi bir uygulama, üye olduğunuz bir web site ya da cihaza zararlı yazılımla gelmiş olabilir. Telefondan bunu tespit edebileceğiniz bir alan yok. Cihazınıza farklı bi sim kart takarak denediğinizdede devam ederse önemli verilerinizi yedek alıp cihazı sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

View solution in context

6 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Virüs olabilir cihazı fabrika ayarlarına sıfırla yedeklerini alarak
ermanS23Ultra
Active Level 5
Galaxy A
Yok tahmin etmiyorum. Araştırdım bu yeni nesil bir sms turuymus. Yani bu hizmeti veren firmalar var. Ama bizler kullanici olarak nasil kapatiyoruz bulamadım henüz
Arif05S23
Active Level 3
Galaxy A
fabrika ayarlarına sıfırlamak fayda etmiyor yaklaşık 5 gün önce fabrika ayarlarına sıfırladım telefonu ama yine aynı mesaj geliyor
Emmi_S22Plus
Active Level 10
Galaxy A

e.devletin ileti Yönetim sisteminden bu tarz istenmeyen sms mesajlarına verilen izinleri RED ederek gelmesini engelleyebilirsiniz. Screenshot_20220908-222229_Chrome.jpgScreenshot_20220908-222218_Chrome.jpgScreenshot_20220908-222242_Chrome.jpg

Emmi_S22Plus
Active Level 10
Galaxy A
e.devlete ait bir sistem olduğu için güvenlidir merak etmeyin.
Solution
Lobao
Active Level 9
Galaxy A
İndirdiğiniz herhangi bir uygulama, üye olduğunuz bir web site ya da cihaza zararlı yazılımla gelmiş olabilir. Telefondan bunu tespit edebileceğiniz bir alan yok. Cihazınıza farklı bi sim kart takarak denediğinizdede devam ederse önemli verilerinizi yedek alıp cihazı sıfırlamayı deneyebilirsiniz.