cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Ekranın sağ üst köşesinde bildirim çubuğun altında şeffaf kamera ikonu nedir?

(Topic created on: 04-14-2022 01:01 AM)
590 Views
giraynn
Active Level 1
Options
Galaxy A

A50 (Android 11) kullanıyorum bir kaç gündür bu simge dikkatimi çekti. Yeni güvenlik güncellemesi ile gelen bir özellik ile başka bir uygulama/yazılımın telefonun görüntü ve mikrofonununa erişmekte olduğunu mu belirtiyor ? Ekran görüntüsününde simge görünmüyor. Cihazın acil moduna geçtim buna rağmen ikon hala oradaydı ve iyice rahatsız olmaya başladım. Telefonumu yedekledim fabrika ayarlarına dönüş yapacağım ama bunun bir çözüm olacağı kanaatinde değilim. Neredeyse tüm uygulamaların Kamera ve Mikrofon izinlerini engelledim fakat yine bir değişiklik olmadı. Cihazıma Spyware yazılımlarından bulaşma ihtimali kafamda oluşan en güçlü ihtimal olarak değerlendirmeye başladım. Kaspersky ile tarama yaptım fakat bir kötü amaçlı bir yazılıma rastlamadığını belirtti bana. Tabiki eğer Spyware yazılımlarından biriyse Kaspersky'nin bu yazılımları tespit etme iddiası olmasına rağmen her zaman tespit edemiyorlar. Fabrika ayarına almadan önce buraya danışayım dedim yardımcı olabilecek varsa minnettar olurum.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Galaxy A
Sabah farklı bir cihazdan çekip atmanız cidden etkili olacak. Şu an-da anlayamıyoruz çünkü her ne kadar anlatmak için çabalasanız da.
Moderatörlerden Hata Raporu tavsiyesi gelecek büyük ihtimalle. Onlar yazmadan ben yazayım :)

View solution in context

8 Comments
aquinoox0
Active Level 6
Galaxy A
Ss atatmısın bi
giraynn
Active Level 1
Galaxy A
Screenshot çektim ama yukarıda belirttiğim gibi ekran görüntüsü fotoğrafında gözükmüyor. Başka bir telefondan çekmem gerekir şu anda yapamam onu sabah atarım buraya görüntüyü.
giraynn
Active Level 1
Galaxy A
Sürekli
giraynn
Active Level 1
Galaxy A
Son güncellemeden bahsettim çünkü bu durum tahmin ettiğim kadarıyla güncellemeden sonra oldu. Güncellemenin notlarına bakacağım tekrardan. Android 12 ile benzer bir özelliği (farklı bir biçimde) Google tüm cihazlara getirmiş bende Samsung'un kendi güncellemesiyle bu özelliği getirdiğini varsaydım şuan. Gerçekten insanı bunaltıyor bu durum. Ama tarif etmem gerekirse baya şeffaf bir sembol
Solution
Galaxy A
Sabah farklı bir cihazdan çekip atmanız cidden etkili olacak. Şu an-da anlayamıyoruz çünkü her ne kadar anlatmak için çabalasanız da.
Moderatörlerden Hata Raporu tavsiyesi gelecek büyük ihtimalle. Onlar yazmadan ben yazayım :)
giraynn
Active Level 1
Galaxy A
Saolun buradan yazacağım tekrardan
giraynn
Active Level 1
Galaxy A
İyi geceler sizede :)
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Ekran yanığı olmasın 😃😃