cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Ekranı Sesli Okuma

(Topic created on: 03-20-2023 09:50 PM)
117 Views
KvesyusM10_A21s_A34
Active Level 6
Options
Galaxy A

Selam arkadaşlar, Samsung Galaxy A21s cihazımda - ya da genel olarak Samsunglarda - ekranı sesli okuma özelliği var mı? Talkback diye birşey var, açıp denedim ama sadece tıkladığımız yerlerin ne olduğunu söylüyor. Ama ben ekrandaki bir metin sayfasını okumasını istiyorum. Varmı böyle bir sistem özelliği, yoksa bizim ayrı bir uygulama kullanmamız mı lazım? Görüşlerinizi bekliyorum. Hayırlı akşamlar...

7 Comments
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Diğer telefonlarda da olduğumu bilmiyorum ama benim telefonuma en son gelen yazılım güncellemelerinden sonra Talkback uygulamasının ayarını biraz bozdular normalde çok iyi bayağı kullanışlı bir uygulama ama mesela internet üzerinde Mesela Google Chrome'dan bir şeyler okutmaya çalıştığımda zar zor okuyor ama Eskiden böyle değildi işte dediğim gibi son güncellemelerden sonra uygulama ayarlarını bozdular Umarım geri düzelir diyelim
Galaxy A
İnşallah, bilgilendirme için teşekkürler hocam.🙏
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Önemli değil.
0 Likes
_FVS_
Active Level 9
Galaxy A
Google'nin talkback harici bir uygulaması vardı. Play Store'de Google'nin Okuma Modu , Voice Acces gibi uygulamalara bakın isterseniz.
Galaxy A
Sen denedin mi hocam? Ekranı tamamen mi okuyor yoksa sadece başlıkları mı?
0 Likes
_FVS_
Active Level 9
Galaxy A
Yok denemedim sadece play storeden uygulamalara bakarken uygulamanın ne olduğunu merak edip açıklamasını okudum.
Galaxy A
Bildirim paneline okuma yazıp aratın ve ayarları düzenleyin.1679337008226.jpg
0 Likes