cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Dokunmatik ekran cozuttu 😁

(Topic created on: 09-02-2022 03:34 PM)
122 Views
Drolax
Active Level 3
Options
Galaxy A

Size şimdi anlatmak istediğim şey aslında biraz benim hatamdan kaynaklı ve biraz da yorgun anıma denk gelmiş biraz komik bir olay 😁

( Yazı biraz uzun )

Vardiyalı bir şekilde bir fabrikanın fabrikadan ayrı bir tesisinde çalışıyorum. Sistem gereği tek başımayım ve gece vakti haliyle biraz yorgun ve uykusuzum. **bleep** **bleep** telefonumla işim oluyor. Saate bakıyorum. Notlar alıyorum. Bazen boş vakit oldukça da telefondan haberleri takip ediyorum.

Yine makinelerle uğraştım ve telefona döndüm. Açık bir program vardı ama ekranda garip garip animasyonlar dönüyor. Dokunmatik bir anda çalışmamaya başladı. Kapat diyorum tuş basmıyor. Geri yapıyorum program üzerinden işe yaramıyor. Dedim ki program herhalde kitlendi. Telefonun geri tuşu zıttında açılmış programları gösteren tuşa bastım, programı kapatmak için yukarı kaydırıyorum program gitmiyor. Animasyonla yukarı kadar gidiyor geri geliyor. Dedim telefona da bir şey oldu. Ama işin ilginci telefon ekranının en altındaki tuşlar çalışıyor.

Dedim ki telefonu yeniden başlatayım, yan tuşa basıyorum seçenekler geliyor. Ama yeniden başlat veya kapat tuşu çalışmıyor. Telefonu kapatamıyorum. Artık canım sıkılmaya başladı. Yan tuşa uzun basınca zorla kapatma da yapmıyor. Telefon öylece kaldı. Dolandım, dolandım, dolandım... Dedim bari saati takip edeyim. Ekranı kapattım. Telefon masada duruyordu, elime aldım kalktım ayağa.

Ve sorunu buldum... 😁😁😁

Telefon ekranına makinelerle uğraşırken kullandığım kimyasallar bulaşmış. Ekranın alttaki geri tuşu hariç her yeri kaplamış. Kağıt mendile su damlatıp sildim 😁 düzeldi.

Sonra kendi kendime "Ben bir halk gahramanıyım", "Ama saf olanından" diyerek olay mahallinden sessizce uzaklaştım. 😄

Eveeet, buradan ne ders çıkardık çocuklar? El yıkamak her zaman önemli 😂
6 Comments
Cosmosium
Expert Level 1
Galaxy A
Haklısın tel ekranına camsil koysan daha iyi olurdu xd 😁😁😆
Galaxy A
Haklısın.🤣🤣🤣
Drolax
Active Level 3
Galaxy A
Şu ekonomide dokunmatik bozuldu diye yüreğime inecekti anlatamam 😁
Cosmosium
Expert Level 1
Galaxy A
Aynen bu devirde tel ekranı telefonun yarı fiyatına denk gelir
Galaxy A
evvet zayın halkımız bir yararlı bir şey daha öğrendik.
Hatta bu koruna doneminde ise yararli bir ders aldikkk😁😁😁😁🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Drolax
Active Level 3
Galaxy A
Temizlik şart 😁