cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Dokunmatik Sorunu

(Topic created on: 09-30-2020 01:07 AM)
146 Views
Crawlast
Active Level 2
Options
Galaxy A

Merhaba,

Henüz bie yılını doldurmamış A50 model cihazı kullanıyorum. Bir süredir dokunmatik kısmında sorun yaşıyorum. Her hangi kırık ve darbe olmamasına rağmen dokunmatiğim arada tam algılamıyor. Hareketlerimi yanlış algılıyor, özellikle klavyede çok zorlanıyorum. Örneğin instagram tarzı bir uygulamada aşşağı doğru kaydırırken bazen engelliyor dokunmatik bunu ve aşşaği yukarı hareketler yapıyor kendi kendine. Bu durumu özellikle ekranda en ufak bir leke, su izi (damlası bile değil)  olunca yaşıyorum. Ekranımda bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü telefonu kilitleyip tekrar açtığım zaman düzeliyor.

Bu durum karşısında ne yapmam gerekiyor?
7 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim

Bende A50 kullanıyorum bu bahsettiğin sorunu bende yaşadım bir müddet sonra yaptığım işlem ise

Ayarlar > ekran > dokunma hassasiyeti kapalı olucak şekilde ayarla düzelecektir ben öyle yaptim sorunu düzelttim sorun büyük ihtimal yazılımsal bir şeyler yanlış işliyor yazılımda ve ekranın kendi kendine dokunması ve hareket etmesi veya etmemesine sebep oluyor

Birde kardeşim sana tavsiyem samsung members a girip hata raporu göndermeni tavsiye ederim bu sorunu bilmeleri gerek
Crawlast
Active Level 2
Galaxy A
Dokunma hassasiyeti kapalı olarak kullanıyorum, değişen bir şey yok maalesef.
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Kardeşim 1 haftaya yakın arada bir aç bir kapa kesin düzelicek bende düzeldi sende de düzelir yazılımda hata var ters işliyor
Crawlast
Active Level 2
Galaxy A
Bir haftayı geçti problem ama umarım dediğin gibi olur. Teşekkürler ilgin için.
Crawlast
Active Level 2
Galaxy A
Konu hakkında başka çözüm yolu bilen veya önerisi olan paylaşabilirse sevinirim.
alpagar
Active Level 2
Galaxy A
öncelikle ekran koruyucu ile kullanıyorsan ekran koruyucu filmini değiştirmeyi deneye bilirsin... etki etmezse telefonundan *#0*# 'yi tuşlayarak test ekranını açabilirsin... oradan dokunmatik ekran testi yaparak sıkıntı olup olmadığı hakkında bir fikir sahibi olabilirsin... eğer bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsan yetkili servis ile görüşmeni tavsiye ederim...
0 Likes
Solution
user0000011111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Crawlast,

Ben Bordo, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Cihazda bir ekran koruyucu kullanıyorsanız çıkartıp, tekrar kontrol etmenizi öneririz. Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın-İnteraktif Kontroller-Dokunmatik Ekran" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.

MOD​