cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

DÜŞÜNCEM

(Topic created on: 03-02-2023 11:51 AM)
267 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy A

Arkadaşlar ben bir karar aldım ve sizinle de paylaşmak istiyorum. Artık yazılım güncelleme yapmayacağım one ui 5.1 zaten çoğu kullanıcıyı mağdur etti. Ve zaten telefonlarda planlı eskitme var ayrıca telefonumu ilk aldığım yazılım sürümü daha stabildi o yüzden bir daha yazılım güncelleme yapmacağım. Herkese iyi forumlar.

7 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Planlı eskitmeden ziyade hatalı olan güncelleme olma ihtimali var ama dediğiniz doğru :)
emrecanA21s
Active Level 7
Galaxy A
Bu konuda haklısın bende böyle düşünüyorum planlı eskitme var gerçekten neden böyle illa yeni bir telefon almak için yapıyorlar resmen telefonumda hiçbir sorun yoktu android 12 geldi telefon daha kötü oldu düzeltme güncellemesi gönderirlermi onuda bilmiyorum.
AEFSANE
Expert Level 3
Galaxy A
Herkesin kendisine göre düşüncesi var birşey diyemeyiz iyi forumlar
fatihkuzen
Active Level 7
Galaxy A
Güncelleme gelmezssede guncelleme yok samsung pişmanlıktır deniyor. 😀 arkadaşlar guncelleme demek zaten yavaşlama demektir. Bu yüzden belli sayıda guncelleme sayısının üstüne çıkılmaz. Her guncelleme daha fazla özellik daha fazla iş yükü demektir. Bununla beraber uygulamar da sürekli guncelenmekte ve artı yuk oluşturmakta ve yeni özellikler gelmekte. Her güvenlik unsuru yeni yük demektir. Her üretilen telefon planlı olsa da olmsada beş yıl sonunda yavaşlar. Birde isinma sorunu var. Yuk arttıkça anakartlar ısınır ve soğutucu barındırmayan bir cihazin soğumak için tek seçeneği yavaslamaktir.. Yazın telefonlar bundan dolayı yavaslamaktadir. Bunların dışında kalıcı bellekler bir ömüre sahiptir. Ömür doldukça azalan takas yapılacak hücre ömrü düşer ve cihaz yine yavaşlar. Kalıcı bellek miktarı yine zaman ilerledikçe kapasite azaldığı için takas yapamaz ve yavaşlama yapar.
ers4
Active Level 3
Galaxy A
Bunu birde benim 10 yıllık galaxy young a anlatın 😀. Bazı sıkıntıları olsa da hemen hemen ilk günkü gibi hala. Zaten genelde insanlar yeni telefon aldıklarında bir süre sonra benim 5 yillik bilmem ne modeli bundan daha iyiydi gibi cümleler kuruyorlar. Burada asıl sorun planlı eskitmenin dozunu kacirmalari bir de firmaların rekabet için kararsız sürümler çıkarmaları güncellemeyi veriyorlar hata falan varsa sonra duzeltiyorlar. Ustune yeni hatalar koyuyorlar ki birdahaki güncellemeyi yapmak zorunda kalalım. Güncelleme elbette şart ama bunun 2 yıllık telefonu yavaşlatması veya batarya ömrünü performansını düşürmesi kabul edilemez.
0 Likes
Galaxy A
Android 11 en stabil sürümdü sanırım. 12den sonra ipler koptu
ers4
Active Level 3
Galaxy A
Yalnız güncelleme yapmadan da olmuyor, adamlar çıkarırken sorunlu çıkarıyor telefonu belki güncellemede düzelir diyip mecburen yüklüyoruz güncellemeyi, sonra onda da hata onda da hata derken güncelleme yüklemeye mecbur bırakıyorlar.