cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Cihazları şarj etmek ve şarjda bırakmak

(Topic created on: 04-21-2022 10:32 PM)
234 Views
Azarkont
Active Level 4
Options
Galaxy A

Merhaba, bildiğiniz üzere internette şarj etme hakkında bir sürü bilgi dolaşıyor bazıları cihazı uzun süre şarjda bırakmayın uyurken şarja takmayın diyor bazıları takabilirsiniz sorun olmaz diyor. Bazıları tam şarj etmeyin bazıları da tamamen şarj edebilirsiniz diyor sizlere göre en doğru şarj etme nedir ne kadar süre şarjda kalmalı ve ne kadar şarj edilmeli?

19 Comments
İLKEŘ-M21
Active Level 7
Galaxy A
15 de tak 100 de çek başka bir olayı yok benim için şarjın:d
Azarkont
Active Level 4
Galaxy A
Ben 20'lerde takıp 80'lerde çıkarıyorum ve geceleri uyurken vs takmıyorum şarja.
0 Likes
İLKEŘ-M21
Active Level 7
Galaxy A
Mesela yani sende öyle kullanıyorsun kesin şunu yap demek (bence) olmaz fazla kasmaya gerek yok uyarı verince tak dolunca çıkar
Azarkont
Active Level 4
Galaxy A
Ben en iyisi bildiğim yoldan gideyim o zaman 😅😂
İLKEŘ-M21
Active Level 7
Galaxy A
Aynen hocam 😀
salihz
Expert Level 1
Galaxy A
En doğrusu o hocam
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba
Sağlıklı şarj işlemleri hakkında aşağıdaki işlemleri öneriyorum en sağlıklı olanlar bunlardır kesinlikle sizlere bunları yapmanızı öneriyorum

Öncelikle cihazı her zaman kutu içeriğinden çıkan orijinal şarj cihazı ile şarj etmeniz gerekir Eğer kutu içeriğinden şarj cihazı çıkmaz ise her zaman kullandığınız markanın orijinal ürünü alıp kullanın şarj cihazı olarak ve benzeri

Cihazı tamamen kapatıp öyle şarj etmeniz daha sağlıklı olacaktır Çünkü arka planda herhangi bir şey çalışmadığı için bu daha sağlıklı Şarj işlemi sal anılacaktır cihaza

Cihazınızın şarj yüzdesi en düşük %5 seviyesine geldiği zaman şarja takmanız gerekir %5 seviyesinin altına düşürmemek gerekir cihazı en fazla yüzde on miktarında iken şarja takmak gerekir cihazı her zaman %100 tamamen dolduğu zaman şarjdan çekmek gerekir

Geceleri cihazı şarja takımınızı ve sabaha kadar şarjda bekletme nizi asla önermiyorum Çünkü cihazınızın bataryası şişebilir ve bu kötü sonuçlara yol açabilir cihazınızın şarj yüzdesi %100 tamamen dolduğu zaman hemen şarjdan çekmeniz gerekir

Ayrıca cihaz şarj olurken asla cihazı kullanmayın
salihz
Expert Level 1
Galaxy A
Yanlış bilgi
Azarkont
Active Level 4
Galaxy A
Tamam teşekkürler bu arada hızlı şarjı bu yüzden kapatmak çile olur bence sonuçta cihazları alırken hızlı şarj olsun da fazla beklemeyelim hatta daha hızlı şarj eden telefonları istiyoruz.
0 Likes