cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Bt kulaklık

(Topic created on: 01-31-2023 07:58 PM)
Mücahit06
Active Level 7
Options
Galaxy A

Merhaba Arkadaşlar jbl tws 100 kulaklık kullanıyorum ama ses gecikmesi yaşıyorum 1 sn gibi bunu düzeltmenin yolları var mıdır?

Telefon modeli A23

1 Solution


Accepted Solutions
Solution
TansuYaman
Active Level 8
Galaxy A

---Uygulamalar > Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​


---Ayarlar > Uygulamalar > Sağ üst bölümdeki üç nokta ​> Sistem Uygulamalarını Göster > Bluetooth > Depolama > Veriyi Sil adımlarını uygulayabilirsiniz.

--- Farklı kulaklık ile durumu dene eğer sorun devam ediyorsa memberstan hata raporu oluşturarak yolla dostum.  telefondan yapabileceğin işlemler bunkardır.

 

View solution in context

0 Likes
10 Comments
mete361
Active Level 4
Galaxy A
Oyun modu varsa onu açarak kullanın faydası oluyo.
0 Likes
Mücahit06
Active Level 7
Galaxy A
Hiç bilmiyorum kulaklıkda mı oluyor bu özellik yoksa telefonda mı ayrıca nereden açılıyor
0 Likes
mete361
Active Level 4
Galaxy A
Kulaklığın kullanma kılavuzunda yazar hangi uygulamayla yapıldığı benim kulaklıkta heymelody diye bi uygulama var ordan yapıyorum ayarlarını sizde bi bakin olması lazım uygulamasının.
0 Likes
BurakTunç
Expert Level 1
Galaxy A

İnternetten baktığım kadarıyla o modelin uygulaması yok direkt Bluetooth ile bağlanılıyor.

0 Likes
BurakTunç
Expert Level 1
Galaxy A

Merhaba, internette araştırma yaptıktan sonra yapılabilecek pek bir şeyin olmadığını **bleep** ettim. Yapılabilecek 2 adım var:

1. Adım: Güç Tasarrufu Modu'nu Kapatmak

Güç Tasarrufu Modu aradaki gecikme farkını arttıracaktır. Kullanırken Güç Tasarrufu Modu'nu açmayın.

2. Adım: Doğru Ses Codec Bileşenini Seçmek

Öncelikle, bu işlem için Geliştirici Ayarları'nı açmak gerekmektedir. Kulaklığınızın en uygun codec bileşenini internetten aradığımda sonuç alamadım, sizde bakabilirsiniz. Genellikle, Android için aptX LL ve aptX HD en iyi seçeneklerden birisidir.Android-Bluetooth-Audio-Settings-300x268.jpg

Bunlar haricinde yapılabilecek başka bir adım yok.

Mücahit06
Active Level 7
Galaxy A
Güç tasarrufunu hiç bir zaman kullanmam genelde hep kapalı olur bende....
Geliştirici seçeneklerden sadece bu ayarları yapabildim, sanırım androidlerin geninde var bu ses gecikmesi olayı Screenshot_20230131_203730_Settings.jpg
0 Likes
BurakTunç
Expert Level 1
Galaxy A

Ses gecikmesi zaten hep var ama en düşük seviyeye indirilir. Kulaklık ve cihaz Bluetooth 5.0 sürümünü destekliyor. Androidlerin tümünde vara katılmıyorum, örnek olarak en iyisinden bir Galaxy Buds2 Pro alsanız -bildiğim kadarıyla oyun modu ya da düşük gecikme modu var- çok düşük seviyede gecikme alabilirsiniz.

Mücahit06
Active Level 7
Galaxy A
Hocam aynı kulaklıktan arkadaşımda var yalnız apple kullanıyor onda ses gecikmesi yok gayet stabil çalışıyor
0 Likes
BurakTunç
Expert Level 1
Galaxy A

Birkaç önerim daha var. Bluetooth örnek ses hızını alınabilen en yüksek seviyeye alın. Bluetooth ses örnek başına bit sayısını en yüksek seviyeye alın. Bir de Checker for A2DP diye bir uygulama var onu yükleyin ona kulaklığı bağlayın sonra uygulamayı kilitleyin.  Bir YouTuber bunları yapınca test ettiğini ve PUBG için bile uygun olduğunu söylüyor. O arkadaşın gecikmesinin daha düşük olmasının sebebi Codec Bileşenini  aptX LL veya aptX HD olarak ayarlamamanız da olabilir. Belki o arkadaşta seçilidir. Galaxy A23 ne kadar iyi/kötü bilmiyorum ama iPhone modelleri üst segment olduğu için  aptX LL veya aptX HD destekliyordur herhâlde. Yoksa daha az gecikme olması saçma. Ama tabii bu etraftaki sinyaller gibi çevresel faktörlerden de olmuş olabilir. Ama yine dediğim gibi aynı şartlar altında daha az gecikme olması saçma.

0 Likes