cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Bluetooth kesinti sorunu

(Topic created on: 12-02-2021 05:19 PM)
653 Views
TECHniic
Active Level 1
Options
Galaxy A

Telefonumda uzunca bir süredir Bluetooth sorunu yaşıyorum. Bt kulaklık kullanıyorum ve farklı aralıklarla bağlantı kopuyor (Sorun kulaklıkta değil onu test ettim). Son zamanlarda kulaklığı çok kullandığım için daha çok hissetmeye başladım. 

BT bağlı gözüktüğü halde kulaklık ve o anda bileklik ile de bağlantı kopuyor. Bt ayarlarına giriyorum ya datayı temizle yada zorla durdur felan yapıyorum ondan sonra bağlantı düzeliyor. Ama bu hep böyle. Bazen uzun süre dinliyorum sonrasında oluyor bazen de kulaklığı hemen açtıktan sonra.

Dediğim gibi kulaklık başka telefonda denedim sağlam.

Bu arada telefonu sıfırladım felan yine aynı. Başına gelen var mı arkadaşlar? Nasıl çözerim bir çözüm öneriniz var mı? 

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Fatal-IV
Active Level 7
Galaxy A
Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderin.
Hata raporunuzu nasıl ileteceğinizi bilmiyorsanız aşagıdaki bağlantıyı Samsung Members uygulamasında açarak gerekli adımları takip.
https://r2.community.samsung.com/t5/Samsung-Members/Hata-Raporu-ve-Members-ta-Fotoğraf-Paylaşma-Bilg...

-Eğer yorumum sizin için faydalı olduysa sağ köşedeki üç noktadan çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim.

View solution in context

0 Likes
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba TECHniic,

Bu durum için aşağıda yer alan adımları kontrol edebilirsiniz:

• Samsung Members uygulaması içerisinden " Yardım alın >Tanılama > Testleri görüntüle > Bluetooth" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz. 

• Uygulamalar > Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​ Yaptığınızı yazdığınız için bu adıma gerek yoktur.

• Ayarlar > Uygulamalar > Sağ üst bölümdeki üç nokta ​> Sistem Uygulamalarını Göster > Bluetooth > Depolama > Veriyi Sil adımlarını uygulayabilirsiniz.

Sorunun devam etmesi halinde, farklı bir bluetooth cihaz ile deneme yapınız. Yaşamış olduğunuz durum, farklı cihazlarla bağlantıyı denediğinizde de devam ederse, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

10 Comments
S21feeAhmett
Active Level 7
Galaxy A
Büyük ihtimal cihazla alakalı gidip bir servise gösterin
TECHniic
Active Level 1
Galaxy A
Cihaz çok yeni değil garantisi yok maalesef.
0 Likes
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Sorununuz yazılımsal bir problem en son yazılım güncellemesi mevcut ise hata raporu göndermeniz gerekiyor ayrıca cihazı sıfırlayın
TECHniic
Active Level 1
Galaxy A
Cihaz uzunca bir süredir güncelleme almıyor. Yazıda da dediğim gibi sıfırladım cihazı yine aynı.
0 Likes
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
A51 ile ilgili hata onarımı güncellemesi gelecektir bu konu hakkında paylaşım yapacağım hes uygulamasını kulaniyormusunuz
0 Likes
Fatal-IV
Active Level 7
Galaxy A
Telefon yazılımınız güncel değilse güncellemeyi unutmayın.
~ http://www.guncelmiyiz.com/ ~
Ayarlar > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla
Adımlarını takip ederek ağ ayarlarını sıfırlayın.
Not : Bu işlem kayıtlı Wi-Fi ağları gibi bazı bağlantı ayarlarınızı sıfırlayacaktır.

Sorununuz düzelmez ise Samsung Members aracılığıyla bir hata raporu iletin.
Hata raporunuzu nasıl ileteceğinizi bilmiyorsanız aşagıdaki bağlantıyı Samsung Members uygulamasında açarak gerekli adımları takip edin.
https://r2.community.samsung.com/t5/Samsung-Members/Hata-Raporu-ve-Members-ta-Fotoğraf-Paylaşma-Bilg...

-Eğer yorumum sizin için faydalı olduysa sağ köşedeki üç noktadan çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim.
TECHniic
Active Level 1
Galaxy A
Telefon güncelleme gelmiyor uzunca bir süredir.
Yukarıda yazmayı unutmuşum ama dediğiniz Ağ ayarlarını sıfırla işlemini de yaptım yine olmadı. Sonrasında da telefon sıfırladım yine aynı.
0 Likes
Solution
Fatal-IV
Active Level 7
Galaxy A
Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderin.
Hata raporunuzu nasıl ileteceğinizi bilmiyorsanız aşagıdaki bağlantıyı Samsung Members uygulamasında açarak gerekli adımları takip.

0 Likes
TECHniic
Active Level 1
Galaxy A
Arkadaşlar hızlı cevaplarınız için teşekkür ederim. Başta yazmamışım cihaz A7 2017
0 Likes