cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Bixby Türkçe Dil Desteği Alacak mı?

(Topic created on: 02-08-2021 09:10 PM)
alperby
Active Level 4
Options
Galaxy A

Samsung kullanırken Bixby'den Tamamen faydalanamıyorum. Bixby çok iyi bir asistan ama Türkçe dil desteği olmaması benim için bir sorun bazen istediklerimi tam olarak ifade edemiyorum. Ne zaman Türkçe dil desteği alacak veya gelecek mi? Bir bilginiz var mı. Ocak ayı güncellemesi ile gelir diye düşündüm ama...

15 Comments
Aydınmerts
Active Level 9
Galaxy A
bilen kullansın, biliyorum ve kullanıyorum da bazı şeylerde sorun olabiliyor. mesela "call Çiğdem" komutu verdiğinde içinde Türkçe karakterler var.
ya da başka bir açıdan bakınca, 17.000 tl verip, iPhone 12 Pro Max alan kişi asistanı onlarca dilde kullanabiliyor. 16.500 verip S21 Ultra alan Android kullanıcı neden 10 tane dilden biri ile kullanmak zorunda olsun?
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
türkçe konuşsak anlıyor mu bizi
alperby
Active Level 4
Galaxy A
ve Türkçe dünyada en çok konuşulan 5 dilden birisi
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
vee türkçe en zor öğrenilen dillerden birisi
GRKN17
Expert Level 2
Galaxy A
Hayır almayacak açık net
Solution
Bordo
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba alperby,

 

Ben Bordo, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle bu soru ile foruma katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz. Bixby, Samsung’un akıllı saatler dahil elektronik cihazlarında kullanımı yaygınlaşan en önemli yapay zeka yatırımları arasında bulunuyor. Bixby yeteneklerinden biri olan Bixby Assistant’ın Türkçe’nin de dahil olduğu yeni diller ile kullanılabilmesi için çalışmalar Kore’deki Genel Merkezimiz tarafından sürdürülüyor. Bixby Assistant’ın Türkçe kullanımı ile ilgili şu anda kesinleşmiş bir tarih, Samsung Electronics Türkiye’ye iletilmedi. Bixby Görüş, Bixby Hatırlatıcı gibi diğer Bixby hizmetleri ise Türkçe olarak kullanılabiliyor. Gelişmeleri web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

Teşekkürler.
MOD