cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Bixby Türkçe Dil Desteği Alacak mı?

(Topic created on: 02-08-2021 04:37 PM)
40869 Views
alperkol
Active Level 4
Options
Galaxy A

Samsung kullanırken Bixby'den Tamamen faydalanamıyorum. Bixby çok iyi bir asistan ama Türkçe dil desteği olmaması benim için bir sorun bazen istediklerimi tam olarak ifade edemiyorum. Ne zaman Türkçe dil desteği alacak veya gelecek mi? Bir bilginiz var mı. Ocak ayı güncellemesi ile gelir diye düşündüm ama...

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
user0000011111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba alperby,

Ben Bordo, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle bu soru ile foruma katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz. Bixby, Samsung’un akıllı saatler dahil elektronik cihazlarında kullanımı yaygınlaşan en önemli yapay zeka yatırımları arasında bulunuyor. Bixby yeteneklerinden biri olan Bixby Assistant’ın Türkçe’nin de dahil olduğu yeni diller ile kullanılabilmesi için çalışmalar Kore’deki Genel Merkezimiz tarafından sürdürülüyor. Bixby Assistant’ın Türkçe kullanımı ile ilgili şu anda kesinleşmiş bir tarih, Samsung Electronics Türkiye’ye iletilmedi. Bixby Görüş, Bixby Hatırlatıcı gibi diğer Bixby hizmetleri ise Türkçe olarak kullanılabiliyor. Gelişmeleri web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

15 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
yaa boşver bixbyi google asistan kullan hiç bir şeyi anlamıyorsun o olunca rurkce yok bir sey yok ne kullanılan googlenin asistanini kullan daha iyidir
alperkol
Active Level 4
Galaxy A
Aslında çok haklısın Google Asistan devam 😼😂
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
sonuçta google asistan cok daha iyidir hem Türkçe var onda ben google asistan çok seviyorum hem istedigin her şeyi yapıyor yapamadan bile hiç olumsuz mesajlar vermiyor
PriceTR
Active Level 8
Galaxy A
Şuan için samsung türkçe vermeyi düşünmüyor. En azından bu sene için kesinlikle türkçe dil desteği olmayacak diyebiliriz. İlerleyen zamanda bir ihtimal gelebilir
leventkuc
Active Level 4
Galaxy A
şuan için uzun bir zaman daha türkçe dil desteği görünmüyor.
Aydınmerts
Active Level 9
Galaxy A
2017'de vereceklerdi güya :)
muhtemelen hiç bir zaman gelmeyecek.
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
zaten bırakın gitsin bixbyi ingilizler kullansin biz ingiliz miyiz de telefonla ingilizce konusacaz google asistan kullan daha iyidir. çöplükten baska bir sey degil bixby
pyunusq
Active Level 3
Galaxy A
Ne alaka ingilizce bilen kullansın işte
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
isteyen kullansin da bu çok saçma yani türkçe olmayan bir asistsnla nasi konuscaz tamam siri ve google asistan turkce bilmezlerdi onlari da kullanmazdik yani