cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Bildirim Alma Ekstra Özellik Kaçmaz.

(Topic created on: 05-18-2020 04:48 PM)
405 Views
iboykr123
Active Level 7
Options
Galaxy A

Öncelikle Merhaba, Yönetici Arkadaşlar Ve Üyeler.

Malum Galaxy A51'de ve diğer serilerde bildirim almak için LED yok (kısaca bildirim çubuğu yok) veya bildirim sensörü de diyebiliriz. Peki ne yapabiliriz? Alternatif uygulamalar üzerinden bildirim alacağız. Ekranın ışığı, (LED/Kamera Led'ini kullanacağız) haydi gelelim başlayalım

İlk Uygulamanın İsmi; AodNotify
Özellikleri ;  • Bildirim ışığı stilleri (kamera, ekran, LED nokta çevresinde) • Özel uygulama / iletişim renkleri • Pil tasarrufu için ECO animasyonları • Pil tasarrufu için aralık modu (açık / kapalı) • Gece pil tasarrufu • Minimum pil tüketimi SAAT BAŞINA PİL KULLANIMI ~: • LED -% 3.0 • LED ve ARALIK -% 1.5 • LED ve ECO -% 1.5 • LED ve ECO ve ARALIK -% 1.0 • BİLDİRİM ÖNİZLEME -% 0,5 • DAİMA EKRANDA -% 0,5 Diğer uygulamalar saatte% 5-10'a kadar kullanır!

Kullanım Kılavuzu (öncelikle uygulama yabancı. Yakında Türkçe yapacağım.)
1 -  uygulamayı indir açıyoruz. 
Next Diyoruz Select Apps Kısmından All yazan kısma basıyoruz 
Peki İbrahim bu Select Apps kısmı nedir (bildirim alacağımız uygulamaların listesinin ismidir. All'a basarak hepsini seçmiş oluyoruz.
Devam edelim
2 -  Notification  Acces Kısmına dokunmuyoruz.
3 -  Draw On Sceen kısmına geliyoruz Oraya basınca 'Yüklü Servisler Kısmı Açılacak AodNotfy uygulamasına izin veriyoruz. Görsele bakın.
4 - Always On Display Kısmına Gelelim.
Show Never/ Only On Notification kısmını seçin. Done kısmına bitti hayırlı olsun şimdi gelin uygulamayı kullanalım..

Notification kısmına gelin Events kısmına gelin
Burada şu özellikler var (cihazın şarjına göre bildirim veriyor size az kaldığı zaman veya şarj doluyor ise ona göre ayarlar yapabiliyorsunuz.
Colors Kısmı (Renk Demek, burada bildirimlere renk verebilirsiniz.)
İgnore Notification kısmını es geçin...

Mark Notifications as seen kısmına gelin
Screen On kısmını seçin

Geriye dönün>
 Notification Light kısmına gelin. İşte sizin işinize yarayacak kısım burası 
Style kısmına gelin burada 4 tane seçenek var bildirimleri nasıl alacağız? Diye 
1 - bildirimleri Alma
2 - Kameradan Bildirim Al
3 - Ekrandan Bildirim Al
4 - Bildirim Çubuğundan bildirim al (en tepe status bar)
Bunlardan birini seçiyoruz. Ben  kameradan bildirim al kısmını seçiyorum. Bildirimler Kameradan geliyor. Onun etrafınından
Bildirim alma yerini seçtik şimdi geri dönüyoruz. 

Hangi şekilde bildirim Alacağız geri döndük Effects kısmına geldik 
Pulse - Yanıp Sönen
Rotate - Saat yönünün Tersine Dönerek
Gravity - Gravity şekline Dönerek 
Eclipse- Sağdan dönerek  
Diğerlerine bakarak test edersiniz burayı atlıyorum.
Effects Settings kısmı var burada seçtiniz efektin hızını ayarlıyorsunuz.
Dimension kısmında ise konum, ve ince ayarlar var orayı ellemeyin
Geriye dönelim ; Notification Prewiem kısmına geldik bu kısımda bildirimleri test edebilirsiniz.

Arkadaşlar çok detaya girmedim karıştırak öğrenmeniz için

Ben uygulama kullanmadan Bildirim almak istiyorum derseniz ;
Menü > Ayarlar > Erişilebilirlik  kısmına dokunun.
Gelişmiş ayarlar kısmına gelin Işıklı Bildirim kısmına dokun. Açılan ekranda 2 tane özellik var
1 - Kamera Flaş
2 - Ekran Flaşı

image

image

image

8 Comments
IsaDemir
Active Level 3
Galaxy A
Telefon yeni, virüs falan bulaşır boşver.
iboykr123
Active Level 7
Galaxy A
XBBDBDBSBSHHSSHWHSJSJ
Galaxy A
xda yapımıdır yanlış hatırlamıyorsam, bulaşamaz
Galaxy A
hayır isademir virüs bulasacaginin kaynağını nerden verebiliyorsun.Takmissiniz kafaniza apk yükleyince virüs bulaşır diye.Gayet yararlı program.
westworld
Active Level 5
Galaxy A
guzel uygulama fakat pil tuketimi hatiri sayilir duzeyde. bi sure deneyip kaldirdim tekrar. umarim samsung original yazilimla bu ozelligi verir
iboykr123
Active Level 7
Galaxy A
Samsung'un vermiş özellikleri de yazdım erişebilirlik kısmından aktif edebilirsiniz..
Kadr58
Active Level 3
Galaxy A
peki bu uygulama ile bildirim geldiğinde ekran uyanıyor mu ?
iboykr123
Active Level 7
Galaxy A
ekranın etrafında bildirim gelmesini sağlarsınız.. cihaz tuş kilidi de veya Always on konumunda olsa bile