cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Bataryam dayanmıyor!!

(Topic created on: 02-21-2020 07:16 PM)
357 Views
ibrahim275
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Galaxy A20 kullanıyorum ve bataryası eskisi gibi dayanmıyor. Kullanım süresi max. 12 13 saat. Ne yapmam lazım?

0 Likes

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000003
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba ibrahim275,

Ben Eflatun. Samsung Forum moderatörüyüm.

Öncelikle yaşamış olduğunuz bu durum için üzgünüm. Bu durumun birçok sebebi olabilir.

Bunların en başında ise ;

• Kullanım alışkanlıkları,
  • Senkronize olmamayan uygulamalar olarak sıralayabiliriz.

Pil sağlık durumunuzu ve pil tüketim kontrolünü öncelikle aşağıda size sayacağım adımlar ile yapmanızı önerim.

1. Samsung Members > Yardım Alın (Members Sağ Alt köşede bulunur) > İnteraktif Kontroller > Pil seçeneneklerine dokunalım
  2. Pil Durumu İyi veya Kötü bilgisi gelecektir. Hangi bilgi karşınıza çıktı? -İYİ- ( Eğer “KÖTÜ“ gözüküyorsa bundan sonraki adımları atlayarak direkt yedekleme ve sıfırlama işlemine geçebilirsiniz.)
  3. Gerekli işlemleri sağlayabilmek için menüden tekrar Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Pil Kullanımına giriş yapalım.

Bu noktadan sonra Android OS ve Android Sistemi kullanım oranı kaç yazmaktadır?

A ) %20 nin altında ise cihaz performanısınız kullandığınız uygulamalar kaynaklı çabuk tükeniyor.

B ) %20 nin üzerinde ise cihazda yazılımsal bir problem olma ihitmaline karşı yedeklerinizi aldıktan sonra sıfırlamanızı ve bir süre herhangi bir uygulama yüklemeden kullanmanızı öneririm

Yedekleme ve sıfırlama işlemi için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin ise iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Tüm bu işlemlere rağmen sorun devam ediyor ise;

htt target=_blankps://www.samsung.com/tr/support/service-center/ adresinden size en yakın Samsung Mobil Cihazlar Yetkili Servisi'ne,

htt target=_blankp://livechat.support.samsung.com/customer_new/TR  - canlı destek ekibimize,

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/  - uzaktan bağlantı ekibimize ve 4447711 numaralı Çağrı Merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

0 Likes
14 Comments
hsynbs
Active Level 3
Galaxy A
bi kaç gün oyun oynama telefon tam sarj oluncaya kadar çıkarma sarj yüzde 5 e falan düşünceye kadar sarja takma fazla şarj yiyecek oyun uygulama kullanma bi kaç gün içerisinde eski haline döner
ibrahim275
Beginner Level 2
Galaxy A
oyun oynamıyorum zaten full sosyal medyada takiliyorum
0 Likes
yoyoboi
Active Level 5
Galaxy A
gps,wifi,bluetooth, mobil veri gibi özellikleri kullanmadığınız zamanlarda kapatın. Bunun dışında ekran parlaklığını kısabilir veya güç tasarrufu modunu kullanabilirsiniz.
0 Likes
ibrahim275
Beginner Level 2
Galaxy A
güç tasarrufu açık zaten😅
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Telefonunuzun belli bir şarj aralığı olması bataryayı korumaya yardımcı olur. Mesela %20'de şarja takın ve %100 oluncaya kadar şarj edin. Senkronizasyon, yüksek parlaklık da etkilerden diğeri. Ben de oyun oynarken süre daha kısa fakat oynamadığım zaman daha uzun oluyor.
0 Likes
hsynbs
Active Level 3
Galaxy A
ayarların da bu şekilde olursa çok faydası olacaktır
0 Likes
ibrahim275
Beginner Level 2
Galaxy A
Zaten bu şekil kardeşim
0 Likes
hsynbs