cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Bağlı ama internet yok hatası

(Topic created on: 05-22-2023 12:01 AM)
217 Views
yusufcantac
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

<span;>Öncelikle herkese merhabalar. Bugün telefonumda WiFi ağına bağlanırken yaşadığım bir sorundan bahsedeceğim. Telefonumda WiFi sinyali full olmadığı zamanlarda WiFi ağına bağlandıktan belli bir süre sonra bağlı ama internet yok hatasında bir sorun ile karşılaşıyorum. Bu sorunu yaklaşık 9-10 aydır alıyorum. Çözebilmek için çok fazla yol denedim. İnternette yerli veya yabancı olarak izlemediğim ve okumadığım kaynak veya video çok azdır diyebilirim. Bunun yanı sıra defalarca Samsung müşteri hizmetleri ile telefonda görüşme sağladım en başında telefonumu sıfırlayarak düzelebileceğini söylediler uzaktan bağlanarak sıfırlama işlemini de yaptılar. Sonrasında sorun devam ettiği için tekrar aradığımda yetkili servise başvurmam gerektiğini söylediler İstanbul/Mecidiyeköy de bulunan yetkili servise telefonumu götürdüğümde daha cihaza bakıp inceleme yapmadan sorunun telefonumun anakartı ile ilgili olduğunu söyleyerek değişmesi gerektiğini söylediler ve 2000 TL bir fiyat biçtiler. Bunu ödemek istemedim çünkü telefon 2019 Ekimde 2500 TL ye satın alınmıştı. Daha sonra çok pahalı geldiği için telefoncuya gösterdim cihazım 20 gün boyunca telefoncuda kaldı nihayetinde bir sorun bulamadıklarını söylediler. Buradan Samsung Türkiye yetkili servisine ve müşteri hizmetlerine sesleniyorum. Lütfen yardımcı olunuz mağdur durumdayım.

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Bağlı ama internet yok hatası varsa modemdendir. Haftada 2 3 kez bizim modemde de oluyor Türk Telekom zaman zaman çalışma falan yapıyor heralde.

View solution in context

Solution
Galaxy A

farklı modemlerde bu durumu yapmıyorsa diğerlerinin de dediği gibi modemi değiştirmeniz gerekebilir :)

View solution in context

8 Comments
XdaDevelopers
Expert Level 3
Galaxy A
Modemi değiştireceksin.wifi işareti yanında kesinti olduğu vakit ünlem işareti çıkıyorsa modemin değişmesi gerekiyor
yusufcantac
Beginner Level 2
Galaxy A

Türk Telekom modemi kullanıyorum modem değişimi için müşteri hizmetleri ile görüştüm ama sisteme yansıyan herhangi bir sorun olmadığını ve olmadığı takdirde de modem değişiminin yapılamayacağını söylediler başka ne şekilde modem değişimi yapabilirim?

XdaDevelopers
Expert Level 3
Galaxy A
Yeni modem talebinde bulunacaksin.ucretli olarak aylık taksit olarak faturaya yansitabilirsin
Solution
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Bağlı ama internet yok hatası varsa modemdendir. Haftada 2 3 kez bizim modemde de oluyor Türk Telekom zaman zaman çalışma falan yapıyor heralde.
XdaDevelopers
Expert Level 3
Galaxy A
Aslında ondan değil seninde yeni modeme geçiş yapman lazım kardeşim...
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Yeni model 2 senelik ama haftada 2 sabah 1 er saat falan gidiyor modem. Hep sabah oluyor.
XdaDevelopers
Expert Level 3
Galaxy A
Teknik bir hata olmuştu ben bunları açıklayamam 😄
Ama bunu bilmelisin modem zamanla daha çok o Hatayi verecek sana mustafa
Solution
Galaxy A

farklı modemlerde bu durumu yapmıyorsa diğerlerinin de dediği gibi modemi değiştirmeniz gerekebilir :)