cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

BATARYA SORUNU

(Topic created on: 04-18-2021 01:51 PM)
451 Views
ByBaşkentlı
Active Level 6
Options
Galaxy A

A71 de şöyle bir durum var Android 10 dada 11 dede geceden sabaha dusme olmuyor bende en fazla %1 düşürmekte fakat (100% %98) (%64 %58) kullaniyim kullanmayim kendi kedine şarjı düşüyor ekran acik kapali farketmiyor birde %30 aşa inince hızlı düşüyor defalarca hata raporu gönderdim defalarca servise gittim hepside sorun yok dedi peki neden böyle oluyor servis batarya kalibrasyonu yapmıştı acaba ondanmi kaynaklanıyor cihaz daha 5 aylik batarya durumuda iyi gözüküyor burda

1 Solution


Accepted Solutions
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba ByBaşkentlı,

 

Cihazınızda, güncelleme öncesinde yüklü olan uygulamalar bir önceki işletim sistemi ile optimize edildiğinden dolayı, güncel olan işletim sisteminiz ile optimize edilmemiş olabilir. Yüklü olan uygulamalarınızın geliştiricileri de güncel olan işletim sistemine optimize edilmiş versiyonlar yayınladıklarında, eski pil performansınıza kavuşabilirsiniz. Telefonunuzu fabrika ayarlarına tekrar ayarlayıp kurmak çoğu kez çözüm sağlamaktadır.

 

Android İşletim Sistemi güncellemesi sonrasında, yüklü olan uygulamalarınız için de Google Play üzerinden güncellemelerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Sıfırlamadan önce bilgileri yedekleme işlemi için, aşağıda yer alan programı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

 

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

 

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:


• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.


• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/


Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
31 Comments
1emrekaya1
Active Level 8
Galaxy A
Aynı sorun bendede var(a30s)
0 Likes
ByBaşkentlı
Active Level 6
Galaxy A
Niye böyle oluyormuş bilgin varmi
1emrekaya1
Active Level 8
Galaxy A
Hiçbir bilgim yok ama snapdragonlu versiyonda olması çok ilginç.Ben bu durumu exynos yonga setli telefonlara özel diye biliyordum.Yalnız şunu söyleyebilirim:
Benim telefonuma bir güvenlik güncellemesi gelmişti,onu yaptıktan sonra telefonum bu hale geldi.En kısa zamanda satacağım bu telefonu.
ByBaşkentlı
Active Level 6
Galaxy A
Yav yeminle zarar etmiycemi bilsem 5 dk düşünmem direk satarım **bleep** guncelleme dediler 5 ay bekletti noldu hiç
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
yazılım ile alakalı çözüm için fabrika ayarlarına geri dön hic bi güncelleme yapmadan kısa süreliğine dene değişiklik olacakmi
ByBaşkentlı
Active Level 6
Galaxy A
Valla gardsim cok yaptim normal resetledim hart reset taptim duzelmedi
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Samsung tan pek birşey bekleme o zaman maalesef adamlar da müşteri memnuniyeti sıfır tek dertleri cihaz satmak
ByBaşkentlı
Active Level 6
Galaxy A
Aynen öyle üç kuruşluk cihazı beş liraya satip yetmezmis gibi birde mağdur ediyo telefon üretmeyle marka olunmuyo
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
müşteri memnuniyeti konusunda Nokia on numara şuan piyasada bulmak zor Nokia 8 ve 7 plus kullandım süper ötesi